Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep’ten Siyonist İsrail’e Lanet Yağdı

Gaziantep’ten Siyonist İsrail’e Lanet Yağdı

0
Gaziantep’ten Siyonist İsrail’e Lanet Yağdı

Gaziantep’te 21 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından oluşturulan Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu İsrail’in Gazze’de Filistinlilere uyguladığı sistematik soy kırımı protesto etti.

19 Temmuz Cumartesi günü ikindi namazı sonrası Kolejtepe Mahallesi’ndeki Yeşil Cami önünde toplanan grup, ellerinde Filistin bayrakları ve dövizlerle İsrail aleyhine sloganlar atarak, Kırkayak Parkı’na kadar yürüdü. Burada Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu adına bir basın açıklaması yapan Sait İslam, İsrail’in organize terör devleti olduğunu söyleyerek, Filistin’e yönelik yapılan operasyonlar karşısında dünyanın sesiz kaldığını ifade etti. İsrail’in, Filistin’e yaptığı operasyonları her Ramazan ayında tekrarlandığını belirten İslam konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Neredeyse her Ramazan ayında Filistin’e saldırmayı alışkanlık haline getiren işgal devleti, özellikle sabah namazında Gazze halkına saldırarak, bebek, çocuk, kadın ve yaşlı demeden öldürmektedir. Bu saldırılarda 300’ü aşkın kişi öldürülürken, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 2 bini aşkın insan yaralanmıştır. Bütün bu katliamlara karşılık ABD ve AB başta olmak üzere, Fransa, Almanya, İngiltere gibi sözüm ona büyük devletler yaşananları görmezden gelerek, işgal devletinin haklı çıkarmaktadırlar. Terör devletine sadece batı ülkeleri değil, İslam ülkeleri de göz yumdukları için katliamın ortaklarıdırlar. İslam ümmeti olarak, bir araya gelerek terör devletine karşı ekonomik ve siyasi boykot uygulayarak Filistin devletine destek olmalıyız.” dedi.

Kalabalığın, Kırkayak Parktaki protestosu sahur vaktine kadar çeşitli etkinliklerle sürdüreceği bildirildi.

Destek Veren STK’lar:

Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği, Anadolu Platformu, Anadolu Tevhit Vakfı, Ay/Der, Bülbülzade Vakfı, Bilim/Der, Cihan/Der, Darul Hadis, Erdemliler Cemiyeti, Gaim/Der, Gaziantep İHH, Hacı Hamzalar Derneği, İlim Hikmet Derneği, Kalem/Der, Mazlumder, Memur-Sen, Özgür Eğitim Sen, Suffa/Der, Şahin/Der, Vahdet Vakfı, Verenel Derneği