Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep’te Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Gaziantep’te Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

0
Gaziantep’te Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Demokrasi Meydanı’nda nöbet tutmaya devam eden Gaziantep halkı meydandaki 10 binlerce kişi ile birlikte şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Gaziantep halkı 15 Temmuzda yapılan FETÖ’cü darbe girişiminden bu yana Demokrasi Meydanı’nda nöbet tutmaya devam ediyor. Darbenin ilk gününden beri sokakları boş bırakmayan Gaziantep halkı, 18 Temmuz Pazartesi günü meydandaki 10 binlerce kişi ile birlikte şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Program, akşam namazının cemaatle kılınması ile başladı. Ardından şehitler için gıyabi cenaze namazı kılınarak şehitlerin şahadetlerinin kabul edilmesi için ve ülkemizin içinde bulunduğu kaotik durumdan kurtulması için dua edildi.

Duadan sonra Gaziantep Milletvekilleri Canan Candemir Çelik ve Mehmet Erdoğan tarafından birer konuşma yapıldı. Gaziantep Gönüllü Kuruluşları Platformu temsilcilerinin de programda birer konuşma yaparak darbeci askerlerin en ağır bir şekilde cezalandırılması ve milletimizin meydanları boş bırakmamasını istediler.

Programda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da birer konuşma yapılarak sabah namazına kadar nöbete devam edileceği vurgulandılar. Program sabah namazına kadar yapılan etkinliklerle devam etti.