Gaziantep'te Esnaf Komisyonu Toplantısı

0
223

Anadolu Platformu Esnaf Komisyonunun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi esnaf istişare toplantısı Bülbülzade Vakfı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu Esnaf Komisyonunun 25 Şubat 2012 Cumartesi günü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi esnaf istişare toplantısı Gaziantep, Bülbülzade Vakfı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde; Malatya’dan Meşale Derneği, Tecde Eğitim ve Kültür Derneği, Taşemder, Van’dan Gökkuşağı Derneği, Erciş Başakder, Tatvan’dan İnsander, Elazığ’dan Ab-ı Hayat Vakfı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Anadolu Platformu’nun Türkiye’de bulunan üye kuruluşları ile bu istişarelerin arttırılarak devam ettirilmesi ve tüm Türkiye’ye yayılması benimsendi. Gelecek esnaf nesillerinin ahlaklı, erdemli, helal kazancı merkeze almış, örnek esnaf olabilmeleri için herkesin üzerine ciddi sorumluluklar düştüğü belirtildi. Bu sorumluluk çerçevesinde esnaf komisyon başkanlarının çok daha fazla gayret göstermeleri gerektiği vurgulandı.

Bu toplantıların devamı anlamında bir daha ki toplantının daha fazla katılımcı ile birlikte Malatya’da yapılması kararlaştırıldı.