Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep’te Basın Açıklaması Yapıldı

Gaziantep’te Basın Açıklaması Yapıldı

0
Gaziantep’te Basın Açıklaması Yapıldı

Usulsüz baskın protesto edildi.

Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu İHH’ya yapılan usulsüz baskını protesto etmek için Şehitler Abidesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu İHH İnsani Yardım Vakfı’na düzenlenen hukuksuz baskını protesto etmek için 15 Ocak Çarşamba günü Şehitler Abidesi önünde basın açıklaması düzenledi. Yoğun bir katılımın gözlendiği basın açıklamasına Gaziantep’te faaliyet gösteren 30 sivil toplum kuruluşu destek verdi.

Gönüllü Kuruluşlar adına basın açıklamasını Memur-Sen İl Başkanı Mithat Sevin okundu. Son günlerde ülkemizde meydana gelen gelişmelerin kaygı ile izlendiği belirtilen açıklamada şöyle denildi; “Son günlerde yaşadığımız ve kaygı ile izlediğimiz bir takım gelişmeler göstermektedir ki Türkiye önemli bir sınavdan geçmektedir.

Millet iradesi bir takım güç odakları tarafından çeşitli entrikalar ve hukuk dışı operasyonlarla yok sayılmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda yapılan operasyonların bir yenisi de 14 Ocak 2014 tarihinde sabaha karşı 06:20 sularında Kilis’te gerçekleştirilmiştir.

Kilis emniyetinden olmayıp, nereden olduğu belli olmayan Terörle Mücadele Ekibi olduğu söylenen emniyet mensupları tarafından arama kararı göstermeksizin İHH’nın Suriye halkına yardımlarının koordine edildiği Kilis Ofisine hukuksuz bir operasyon düzenlenmiştir.

İHH personeli olup Kilis ofisinde çalışan bir kişi ile ilgili olarak yapıldığı söylenen operasyon her ne hikmetse kişinin evine değil de İHH ofisine yapılmış, İHH ofisi ile aynı yerde bulunan Katar Kızılay’ına ait mekanlarda yapılan usulsüz aramalarda personel dışarı çıkarılarak hiçbir personelin, üçüncü bir gözün görmediği ve şahit olmadığı aramalar yapılmıştır.

İHH’ya ve Katar Kızılay’ına ait olan bilgisayarlara hukuksuzca el konulmuş, İHH avukatları tarafından yapılan tüm itirazlara rağmen usulsüz işlemler gerçekleştirilmiştir.

Bu operasyonun uygulanma şekli çok net bir şekilde göstermektedir ki uzun süredir İHH’yı El Kaide ile irtibatlandırma çabası bu aşamaya kadar ulaşmıştır. Direkt İHH’ya tüm planlamalara rağmen suç atamayanlar, bir İHH personelini hedef alarak ve bu personelin üzerinden İHH’yı ilişkilendirmeye çalışmakta, dolayısı ile Türkiye uluslar arası kamuoyunda küçük düşürülmeye ve terörize edilmeye çalışılmaktadır.

Gaziantepli Gönüllü Kuruluşlar olarak buradan ilan ediyoruz ki:

Türkiye, bölgesine duyarlı ve insan merkezli dış politikası ile uluslar arası kapitalist zihniyeti ve güç odaklarını rahatsız etmektedir. İHH ve Türkiye’de faaliyet gösteren STK ve Yardım Kuruluşları Türkiye halkı ile beraber dünyanın dört bir yanındaki vicdanların, yetimlerin, mazlumların ve mağdurların kurumlarıdır. Bu kuruluşlar hiçbir örgüte, hiçbir devlete, hiçbir hükümete bağlı değildir. İradesi de idaresi de kendi yönetim kurullarına aittir. Özellikle Mavi Marmara’dan sonra İHH; İsrail, Neoconlar, Suriye’ye yardımın kesilmesini isteyenler ve bunların yerel işbirlikçileri tarafından hedef alınmıştır. İHH hakkında bu operasyonla ve bu hukuksuzluklara imza atanlar da bu amaca hizmet etmektedir. İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’ın “İHH İsrail için büyük bir tehlikedir” derken esasen bunu net bir şekilde itiraf etmiştir.

Neye, kime, nereye hizmet ettiği açık olan ahlaksız operasyona karşı ülkemizde hizmet veren İHH ve diğer Gönüllü Yardım Kuruluşları ile STK’ların bu faaliyetlerinden ve yardımlarından hiçbir şekilde geri durmayacağımızı Gaziantep Gönüllü Kuruluşları olarak ilan ediyoruz.

Milli irade, hukuksuzlukla ve usulsüzlüklerle susturulamaz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

DESTEK VEREN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI:

 1. Anadolu Gençlik Derneği
 2. Anadolu Tevhid Vakfı
 3. Anhars Derneği
 4. Ayder
 5. Bab-ı Alem Derneği
 6. Bilimder
 7. Bülbülzade Vakfı
 8. Cihander
 9. Darul Hadis Cemiyeti
 10. Eğitim ve Hizmet Vakfı
 11. Ensar Vakfı
 12. Erdemliler Cemiyeti
 13. Fatih İlim Yayma Derneği
 14. Gaimder
 15. Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı
 16. İHH Gaziantep
 17. İlim ve Hikmet Derneği
 18. İlim Yayma Cemiyeti
 19. Kalemder
 20. Köprüder
 21. Mazlumder
 22. Memur-Sen
 23. Öğder
 24. Semerkand Derneği
 25. Suffa Derneği
 26. Şahinder
 27. Uşşaki Vakfı
 28. Vahdet Vakfı
 29. Vefa Derneği
 30. Verenel Derneği