Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantepli Öğrencilerden Diyarbakırlı Öğrencilere Yardım Eli

Gaziantepli Öğrencilerden Diyarbakırlı Öğrencilere Yardım Eli

0
Gaziantepli Öğrencilerden Diyarbakırlı Öğrencilere Yardım Eli

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi öğrencileri, terör mağduru öğrenciler için topladığı bir kamyon yardım malzemesini Diyarbakır’a gönderdi.

AÖB Gaziantep Şubesi öğrencilerinin Güneydoğu’da terörden dolayı mağdur olan öğrenciler için başlattığı “Çocuklarımız için El Ele” kampanyasıyla toplanan yardımlar Diyarbakır’a gönderildi.

AÖB’nin 9 Şubatta İyilikder’le işbirliği yaparak başlattığı kampanya neticesinde 20 bin TL değerinde oyuncak, kırtasiye ve gıda maddesi toplandı. Toplanan 1 kamyon yardım malzemesi 24 Nisan Cuma günü Bülbülzade Vakfı önünde düzenlenen törenle Diyarbakır’a gönderildi.

Tören dolayısıyla öğrenciler adına bir açıklama yapan Yunus Keklikçi, “Çocuklarımız İçin Elele diyerek başlattığımız iyilik hareketi toplumumuzun büyük teveccühü ile karşılaştı. Bugün, toplanan 20 bin liralık kırtasiye ve oyuncak yardımını Diyarbakır’daki çocuklarımıza, kardeşlerimize ulaşması için yola çıkarıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından yardım kamyonu Diyarbakır’a uğurlandı.

İşte açıklama’nın tam metni:

Geçmişi olan insanlar tarihi olan şehirlerde yaşarlar ve geleceği şekillendirecek fikirler üretirler. Nesli ıslah, arzı imar etmek, yaşadığımız şehirlerde insanca ilişkiler kurmamız anlamına gelir. Yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz şehirler bizi şekillendirirken, bizler de şehirleri şekillendirir ve şehirde yaşayan insanlarla iletişim kurarak hayatlarımızı inşa ederiz.

Birlikte yaşadığımız insanlara ilgisiz kalmak ve yalnız kendi hayatımızla ilgilenme vehmiyle hareket etmek ciddi bir yanılsamadır. Onun için Rabbimize hamd olsun ‘Çocuklarımız İçin Elele’ diyerek başlattığımız iyilik hareketi kendi vehminden ve ataletinden kurtularak, kardeşleri için mücadele etmek isteyen yoldaşlarımızın ve toplumumuzun büyük teveccühü ile son gününe ulaştı.

Özellikle Gaziantep gibi ülkemizin birçok beldesinde çalışmalar üreten, Anadolu Öğrenci Birliği mensubu öğrenci kardeşlerimizle ve uluslararası yardım faaliyeti gerçekleştiren İyilikder ile paydaş olarak organize ettiğimiz bu proje ilk aşamasını tamamlamıştır. Bugün, toplanan 20 bin liralık kırtasiye ve oyuncak yardımını Diyarbakır’daki çocuklarımıza, kardeşlerimize ulaşması için yola çıkarıyoruz.

Emperyalist odakların ve onların taşeron birliklerinin Müslüman ülkelerimizde estirmeye çalıştıkları terör furyası asla bizleri yılgınlığa ve ümitsizliğe düşürmüyor tam aksine kadim değerlerimizi omuz omuza geleceğe taşımak için kararlılıkla daha çok mücadele etmeye sevk ediyor. Çocuklar bizlere Allah’ın birer emanetidir. Çocuklarımızın nasıl bir dünyada yaşayacağı bugünkü tutum ve davranışlarımıza, düşünce ve yaklaşımlarımıza bağlıdır. Dün bu çocuklara sahip çıkılmadığı için bugün onların elinde kalem yerine taş ve sopa bulunmaktadır. Çocukların elinde kalem yerine taş ve sopa olması anormal bir sürecin neticesidir.

Biz yaptıklarımızdan mesul tutulduğumuz gibi yapmaya muktedir olduğumuz halde yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Yapmaya muktedir olduğumuz bu gibi faaliyetleri nebevi bir misyonla merkezden genele yayılan bir anlayışla gerçekleştirmeye de gayret ediyoruz. Sizler Suriye, Mısır’ın derdine düşerken kendi topraklarımızda yaşanan mağduriyetlere destek vermiyorsunuz yahut onların yaralarına merhem olmuyorsunuz gibi yaklaşımlar, milliyetçi ayrışımlar ve ötekileştirmeler bizden uzaktır.

Bizler kenar-ı Dicle’de bir kurt kapsa koyunu bu Ömer’den sorulur diyen Hz Ömer’in anlayışıyla diyoruz ki; koşullar nasıl olursa olsun, imkanlar ve konjonktür hangi doğrultuda olursa olsun bizi bir tek vücut kılan iman ile çocuklarımıza sahip çıkacak ve onları bu terör mağduriyetinden kurtaran el olmak için mücadele edeceğiz.

Bu vesileyle de bir kez daha terörü lanetliyor, ülkemizin farklı yerlerinde terör saldırısı neticesinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, geride kalanlara sabır ve metanet vermesi için dua ediyoruz.

Allah yürüyüşümüzü bereketli kılsın.