Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep Mursi’ye Destek için Yürüdü

Gaziantep Mursi’ye Destek için Yürüdü

0
Gaziantep Mursi’ye Destek için Yürüdü

Mısır’da halkın iradesi ile iktidara gelen Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararına, Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar tarafından tepki gösterildi.

Gaziantep merkezinde bulunan Yeşilcami’de toplu olarak kılınan ikindi namazının ardından Yeşilsu Parkı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş yapıldı. Yürüyüşte, “Kardeşlerin cellatların elinde ayağa kalk ayağa Türkiye” pankartları açıldı. Yaklaşık 22 derneğin destek verdiği yürüyüş, Yeşilsu Parkın’da okunan Kur’an Tilaveti ve basın açıklaması ile devam etti.

Gaziantep Gönüllü Kuruluşları adına açıklama yapan Abdulkadir Ermutaf, şunları söyledi:

“Darbeci Sisi ve ortakları olan ABD, Avrupa Birliği (AB) ve Siyonizm’in ne kadar alçakça işlere kalkışacağını göstermektedir. Darbeci Sisi ve işbirlikçi ortaklarının verdiği idam kararları, bizler açısından meşru değildir, insanlık onur ve şerefine en büyük hakarettir. Alınan bu kararlar insanlığın alnından hiç silinmeyecek kara bir leke olduğu ve Mısır’ın geleceğini ipotek altına aldığı gibi, önümüzdeki yıllarda kapanması çok zor sosyal yaralar açacaktır.

Emperyalist ülkeler ve uluslararası suç örgütleri ile başta Suudi Arabistan olmak üzere Körfez ülkelerinin darbe yönetimine açtığı sınırsız kredi, sergilediği tepkisizlik ve sessizlik, bugüne kadar Mısır’da normalleşmeyi engellemektedir.”

Basın açıklamasının ardından toplu yapılan duanın ardından gruplar dağıldı.

Destek Veren STK'lar:

Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Tevhid Vakfı, Ayder, Bülbülzade Vakfı, Cihander, Erdemliler Cemiyeti, Eğitim-Bir-Sen, Ensar Vakfı, Faydalı İnsan Federasyonu, Gaimder, Haliliye Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İlimder, İlim Hikmet Derneği, İHH Gaziantep, Kalemder, Memursen, Medeniyet Derneği, Milli Gençlik Vakfı, Vefa Der, Verenel Derneği, Yeni Doğu Derneği