Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti heyeti, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti heyeti, Bülbülzade Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.  

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, ziyarette yaptıkları çalışmaları anlattı ve GGC heyetine merkez binayı gezdirdi. GGC Başkanı İbrahim Ay ise, kentin sosyal yaşamına katkı sunacak her projeye destek verdiklerini ifade etti.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ziyaretin anısına GGC adına dikmiş oldukları 100 ağacın belgesini, gümüş işlemeli kahve takımı ile birlikte GGC Başkanı İbrahim Ay’a takdim etti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay, yönetim kurulu üyeleri, ulusal haber ajansları temsilcileri ve gazete sahipleriyle birlikte Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ettiler.

GGC heyetini üniversite bulvarındaki merkez binada ağırlayan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, vakıf olarak yaptıkları çalışmaları ve özellikle Suriyelilere yönelik projeleri anlattı. GGC Başkan İbrahim Ay ise, kentteki diğer sivil toplum kuruluşları gibi Bülbülzade Vakfı ile de ortak sosyal projelerde çalışabileceklerini ifade etti.

Tüm Kesimleri Kucaklayan Sosyal Projeleri Hayata Geçiriyoruz

Vakfın hayata geçirdiği projeleri anlatan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Suriyelilerin gelmesiyle daha fazla ihtiyaç duyulan sosyal projeler üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve bu bağlamda birçok kitabı Arapçaya çevirerek Suriyeli öğrencilerin doğru şekilde eğitim görmesine vesile olduklarını söyledi.

Gaziantep’in önemli bir oranda Suriyeli misafire kucak açtığını ve bu süreçte kent basınının önemli bir duruş sergilediğini dile getiren Aldemir, “Basın bir toplumun gözü-kulağıdır. 15 Temmuz darbe girişiminde ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep basını da önemli bir duruş sergiledi. Bülbülzade Vakfı olarak bizler de çalışmalarımızı anlatmak ve diyaloglarımızı güçlendirmek adına Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti heyetini ağırladık. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Kentimizin Sosyal Yaşamına Katkı Sunmaya Her Zaman Hazırız

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise, ziyarette yaptığı değerlendirmede Bülbülzade Vakfı’nın özellikle sosyal projelerini yakından takip ettiklerini ifade etti. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e misafirperverliği için teşekkür eden Başkan Ay şöyle konuştu:

“Özellikle Suriyelilere yönelik yapılan toplumsal çalışmaları GGC olarak önemsiyoruz. İlimizdeki diğer tüm kurum ve kuruluşlarla olduğu gibi Bülbülzade Vakfı’nın da bu kent için yapacağı yararlı çalışmalara destek vermeye her zaman hazırız. Bu ziyaret GGC ve Bülbülzade Vakfı arasındaki ortak çalışmalar için bir istişare toplantısı oldu. Kentimiz ve ülkemiz için birlik ve beraberlik içerisinde sosyal projelerde buluşmamız gerektiğine inanıyorum.”

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, ziyaret sonrasında GGC heyetine, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İstikrar Spor Kulübü Spor Salonu, BEKAM Kütüphanesi gibi önemli bölümleri bulunan tesisi gezdirdi.