Gaziantep Düşünce Akademisinde 2. Hafta

0
Gaziantep Düşünce Akademisinde 2. Hafta

Anadolu Öğrenci Birliğinin Gaziantep Şubesinin düzenlediği Düşünce Akademisi ikinci hafta oturumları ile devam ediyor.

Anadolu Öğrenci Birliğinin Gaziantep Şubesinin düzenlediği Düşünce Akademisi geçen hafta yapılan ilk hafta oturumlarının ardından ikinci hafta oturumları ile devam ediyor. Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda yapılan ikinci hafta oturumlarına Doç. Dr. Rüstem Yanar, Araştırmacı Yazarlar Ümit Aktaş ve Nuri Yılmaz konuk oldular.

Doç. Dr. Rüstem Yanar Ekonomi üst başlığı ile yaptığı sunumunda dünya ekonomisi, finans sektörü, ekonomik krizler ve sebepleri, Avrupa Birliği ve AB üyesi ülkelerde meydana gelen finans krizlerine değindi. Araştırmacı Yazar Ümit Aktaş ise Sosyalizm ve Komünizm üst başlığı ile yaptığı sunumunda; sosyalizm ve komünizmin çıkma nedenleri ve dünya ülkelerine etkilerine değindikten sonra İslam dininin orta yol bir din olduğunu ve hiçbir olguyu ötekileştirmeden mutedil olarak yaşamayı simgelediğini belirtti. Araştırmacı Yazar Nuri Yılmaz ise Mezhepler Tarihine Giriş üst başlığı ile yaptığı sunumunda mezheplerin çıkış nedenlerini, İslam’ın düşünceye verdiği önemi ve içtihat kapısının her çağda açık olduğunu ve müştehileri beklediğini belirtti.

Programa Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Zirve Üniversitesinde öğrenim gören çok sayıda Anadolu Öğrenci Birliği üyesi öğrenci katıldı.