Gaziantep AÖB 4. Geleneksel Tanışma Toplantısı

0
212

Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği’nin düzenlediği yemekli tanışma toplantısı Bülbülzade Vakfı’nın konferans salonunda gerçekleşti.

 Gaziantep Üniversitesi, Gazikent Üniversitesi ve Zirve Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya ilgi oldukça yoğundu. Yemekle başlayan program Anadolu Öğrenci Birliği’nin tanıtım videosunun gösterimiyle devam etti. Daha sonra söz alan Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Öğrenci Temsilcisi Seyithan Cıcık oluşum hakkında bilgi verdi. ‘İçinizden iyiliği emreden kötülüğü nehyeden bir topluluk bulunsun işte kurtuluşa erenler onlardır’ ayetini hatırlatan Seyithan Cıcık, her kötülüğün bir başka kötülüğü beslediği günümüzde kötülüğün örgütlü bir şekilde yapıldığını ve kötülükle mücadelenin de ancak iyiliği örgütleyerek yapılabileceğini söyledi. Yıl içerisinde yapılacak faaliyetlere ve eğitim programlarına da değinerek konuşmasını tamamlayan Cıcık, sözü Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri M. Ali Eminoğlu’na bıraktı.

Eminoğlu konuşmasında, dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelere değindi. Arap baharı ve gençliğin rolünden bahseden Eminoğlu, tahrir meydanını dolduran milyonlarca gencin taşıdığı heyecanı tüm gençlerin taşıması gerektiğini söyledi. Zulme boyun eğmeyen, hak ve hakikatin takipçisi ve Allah’ın ipine sarılmış bir gençliğin dünyayı içinde bulunduğu bunalımdan kurtarabileceğini ve ümmetin dirilişini sağlayacağını belirtti. Toplantıda öğrencileri yalnız bırakmayan GÜNTED (Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği) Başkanı Feyzullah Özel’in öğrencilere tavsiyelerinden sonra söz öğrencilere bırakıldı. Öğrencilerin düşünce ve temennilerini dile getirmesiyle devam eden program Anadolu Platformu tanıtım videosunun izlenmesiyle son buldu.

Metin Hotaman / Gaziantep