Ana Sayfa Kuruluşlar Gazi Kılıçparlar’dan Hz. Ömer Konferansı

Gazi Kılıçparlar’dan Hz. Ömer Konferansı

0
Gazi Kılıçparlar’dan Hz. Ömer Konferansı

Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen Kitap Tahlili programının konuşmacısı oldu.

Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen aylık kitap tahlili programına konuşmacı olarak katıldı. Gazi Kılıçparlar, Anadolu Platformu YK üyesi Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar'ın "Adaleti ve Yenilikleriyle Hz. Ömer" adlı kitabı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa dernek yönetim kurulu ve komisyon üyeleri başta olmak üzere yaklaşık 300 kişi katıldı.

Erdemli Gençlik Kulübü üyesi Hüseyin Gülşen'in Kur'an tilavetiyle başlayan program, Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli'nin açılış konuşması ile sürdü. İnşanın okumak ve birlikte meydana gelecek gelişmelerle sağlanacağını ifade eden Yüceli, komisyon olarak yaptıkları çalışmalara kısaca değinerek katılımcıları selamladı.

İyilikder Adana Temsilciliği faaliyet sinevizyonunun izlenmesi ve Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas'ın Erdemli Gençlik Projesi hakkında misafirleri bilgilendirmesinin ardından konuşmalarını yapmak üzere Gazi Kılıçparlar sahneye davet edildi.

"Adaleti ve Yenilikleriyle Hz. Ömer" kitabı özelinde Hz. Ömer'e bakışın nasıl olmasının gerektiği ve Hz. Ömer'in yaygın olarak bilinen adil tarafının günümüzde nasıl algılanmasına dair fikirlerini beyan eden Kılıçparlar'ın konuşması oldukça beğeni topladı.

Verdiği farklı örneklerle konuşmasını zenginleştiren Kılıçparlar, Hz. Ömer'in adil olması kadar yenilikçi, dava adamı, güncellenebilir taraflarının varlığının da bilinmesi gerektiğini vurguladı.