Ana Sayfa Kuruluşlar Gazi Kılıçparlar Pozantı’da Konuştu

Gazi Kılıçparlar Pozantı’da Konuştu

0
Gazi Kılıçparlar Pozantı’da Konuştu

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Pozantı’da düzenlenen darbe protestosunda konuştu.

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Pozantı Suffe Derneği’nin organize ettiği darbe karşıtı protesto gösterisine katılarak Pozantı halkına darbe teşebbüsü ve perde arkasında gerçekleştirilmek istenen kirli düşüncelerle ilgili bir konuşma yaptı.

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu üyelerinin de katıldığı protesto eylemine Suffe Derneği gönüllüleri de destek verdi. Eğitimci Halit Kolan bir konuşma yaparak Türkiye halkının cesaretinden ve maneviyatından bahsetti.

Halit Kolan’ın yaptığı kısa konuşmanın akabinde Gazi Kılıçparlar kürsüye davet edildi. 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişiminin sıradan bir olay olmadığını ve bir işgal girişimi olduğunu vurgulayan Kılıçparlar şunları ifade etti:

Değerli Pozantı halkı! Şu an bu meydanda tarihe şahitlik ediyoruz. Şu meydanlarda, bundan asırlar sonrası için dünya siyaset tarihine yazılacak büyük hadiseler yaşıyoruz. Olayın sıcaklığı dolayısıyla bunu an be an fark edemeyebiliriz, ama emin olunuz ki bu millet nerede bir mazlum coğrafya varsa nasıl direnilirin simgesi haline gelmiştir. Bu millet tarihte yeniden mazlum coğrafyaların önderi olabileceğini onlara kılavuzluk edebileceğini ve hâlâ ümit vadettiğini gösterdi.”

Konuşması tekbirlerle ve sloganlarla kesilen Kılıçparlar, yapılan saldırının tüm halka olduğunu, bu işin geri planında kirli ellerin olduğunu ve Yeni Türkiye paradigmasının bu süreçle hız kazandığını söyledi.

.

.