Ana Sayfa Kuruluşlar Gazi Kılıçparlar Adanalılara Seslendi

Gazi Kılıçparlar Adanalılara Seslendi

0
Gazi Kılıçparlar Adanalılara Seslendi

Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar İstasyon Meydanı’nda düzenlenen Milli İrade Nöbeti’nde Adanalılara seslendi.

Milli İrade Nöbeti tutanların aynı zamanda kendi izzet ve şereflerinin de nöbetini tuttuklarını ifade eden Gazi Kılıçparlar, “bir defa şu soruların cevabını bulmak zorundayız, acaba dünyanın en büyük orduları Rusya’da, Çin’de olmasına rağmen niçin darbe olmaz da bizim ordumuzda darbe olur? Niçin bizim ordumuzun yapısı darbe yapmaya müsait durumdadır? Aslında bu soruya şu an Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın ortaya koymuş olduğu askeriyenin yapısıyla ilgili sistem değişikliği en iyi cevap niteliğindedir” dedi.

FETÖ’yü himaye eden arka plandaki üst aklın, bölgesinde oyun kurucu olan Türkiye’yi dize getirmek için darbe girişiminde bulunduğunu söyleyen Kılıçparlar konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“15 Temmuz gecesi onurlu ve bağımsız millete ayar çekmek için bu darbeyi gerçekleştirdiler. Ama bu millet daha darbeyi ilk saatlerinde fark etti ve iradesini ortaya koyarak caddeleri, sokakları ve meydanları doldurdu. Aslında 15 Temmuz darbesi yüzyıllık parantezi kapatma noktasına geldiğimiz bir yerde ikinci bir Lozan’a bizi icbar etmenin provasıydı.

Milli iradenin sahipleri milli iradeye sahip çıkan, nöbet tutan insanlar bu sürecin takipçisi olmak durumundadır. Aksi takdirde gerçekleştirilen şeyler tamamen tersine dönebilir. Suriye’de yüz binlerce insan katledilirken, bir yılda rapor hazırlayan Dünya Af Örgütü 24 saat geçmeden darbenin hemen akabinde, Türk askerine işkence ediliyor diye rapor tuttu.

Almanya’da pazar günü gerçekleştirilen Türkiye’ye Destek Mitingi’nde Cumhurbaşkanımızı konuşturmamak için 24 saat içerisinde mahkemeler harekete geçti. Bütün bunlar bu milletin gözünü ve ferasetini açtı. Bu millet oynanan büyük oyunun farkında.”

Ancak bir şeyin altını çizmek gerekiyor diyen Kılıçparlar, paralel yapı mensuplarına tövbe kapısının kapanmadığını, yanlışlarında ısrar edenlerin cezalarını en üst perdeden çekmek zorunda olduklarını vurguladı. Alt katı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet olan bu yapının ihanet kısmı cezalarını ödemek zorundadır diyen Kılıçparlar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şehitlerimizin kanı yerde kalmamalıdır ve özellikle toplum nezdindeki vicdani sorunları konuşmalıyız. Biz üniversitede başörtüsü eylemi yaparken bu insanlar yanımızda yoktu. Filistin, Kudüs, Ortadoğu diyerek meydanlara çıktığımızda bu insanlar yanımızda yoktu. Bunlar bu kadar ihanet içerisine girmez zannediyorduk. Ama gördük ki böyle değilmiş. Bunlar kendi halkının üzerine tank sürecek kadar hain ve alçaktırlar. Herkes şu soruları sorsun, bu meydanlar özçekim yapacağımız, birilerinin aklanacağı meydanlar değildir. Bu hainlerden haklarımızı alıncaya kadar bu işin yakın takibinde olalım, bu işin peşini bırakmayalım.”

Milli irade sahipleri omurgalı duruş sergilemek zorundadır, aksi takdirde tuttuğunuz nöbetler akamete uğrayacaktır diyen Kılıçparlar sözlerini şöyle tamamladı:

“Öyle acı bir durum ki, Katolik dünyasını temsil eden Papa Türkiye’de ne olup bittiğinden emin değilim diyor. 250 şehit ve 2 bin yaralıyı görmeyen, tankları anlayamayan Katolik dünyasının başındaki adam, yani Tanrı'nın yeryüzündeki temsilcisi olan Papa mazlumların hakkını nasıl savunacak. Türkiye’deki Ortodoksların temsilcisi olan Fener Rum Patriği’nden de herhangi bir açıklama duyamadık. Ona hiç de uzak olmayan Saraçhane Meydanı’na inerek oradaki manzarayı görse durumu anlayacaktır”