Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği GAÜN Öğrencileri ABD Ofisini Protesto Etti

GAÜN Öğrencileri ABD Ofisini Protesto Etti

0
GAÜN Öğrencileri ABD Ofisini Protesto Etti

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi öğrencileri, Gaziantep Üniversitesi içerisinde faaliyet gösteren ve ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht tarafından açılan Liberty Corner (Bilgi Köşesi) adlı ofisi protesto etti.

29 Eylül Perşembe günü Gaziantep Üniversitesi önünde yapılan eyleme katılan Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) öğrencileri, Liberty Corner adlı ofisin CIA’ya bağlı olarak çalıştığını belirterek ofisin kapatılmasını istedi.

Hazırlanan basın bildirisini öğrenciler adına okuyan Yunus Keklikçi, Liberty Corner’sin uluslararası bilgi danışmanlığı adı altında üniversite içerisinde faaliyet gösterdiğini belirterek, ofisin; üniversitemizde eğitim gören öğrencileri fişleyerek terör örgütlerinin gençlik ayağına lojistik destek verdiğini söyledi.

İşte Yunus Keklikçi’nin okuduğu basın bildirisinin tam metni:

“Türkiye’de; 100 yıldır Anadolu’nun değerlerine kast eden sistem, her 10 yılda bir milletin değerlerine onuruna, ahlakına, faziletine karşı bizzat içimizden devşirilmiş sözde ordularla işgal hareketine kalkışıyor.

Bunun en somut ve yakın örneklerinden birisi 15 Temmuz İşgal girişiminin olduğu gecedir. Taşeronluğunu Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ’nün yaptığı bu işgal girişimini aziz milletimiz engin ferasetiyle, cesaretiyle, iman dolu yürekleriyle kısa sürede bertaraf etmiştir. Kendilerine millet tarafından emanet edilen tankları, helikopterleri, jetleri çalarak bu millete doğrultan içimizden devşirilmiş hain cuntacı askerler ve işbirlikçileri adaletin önünde hesap verdiler, vermeye de devam edecekler.

Fakat biz biliyoruz ki FETÖ, PKK, YPG, PYD, DAEŞ ve bütün terör örgütleri emperyalist güçlerin taşeron birlikleri ve kuklalarıdır. Milletimizin maddi ve manevi değerlerine kast eden, 15 Temmuz işgal girişimin asıl failleri ve katilleri ABD ve emperyalist batılı güçlerdir. ABD’nin İnsan hakları diyerek insanları nasıl katlettiğine, modern ve çağdaş olmak adına nice medeniyetleri ve şehirleri nasıl harap ettiğine her geçen gün tanıklık ediyoruz. Artık bunları gün geçmeden idrak etmeli ve gereğini yapmalıyız.

ABD, siyasi ve fikri meşruiyetini kaybetmiş, tüm dünyada kendisini rezil etmiş ve uygar devlet olma yolunda sınıfta kalmıştır. Bu çöküş ve hastalıklı döneminde çıkmaza giren ABD, çözümü yeniden klonlanmış bir nesil üretmekte bulmuştur. Bunun için üniversitelerimizde, ofisler ve birimler açmaya başlamıştır. Bunun canlı örneklerinden birisi Gaziantep Üniversitemizde açılan, açılışına bizzat Amerikan konsolosunun geldiği Liberty Corner adındaki ofistir. Bu ofis CIA’ye bağlı olarak çalışmaktadır. Uluslararası bilgi danışmanlığı adı altında açılan bilgi köşesi, üniversitemizde eğitim gören öğrencileri fişleyerek çalışmalarını yürütürken aynı zamanda terör örgütlerinin gençlik ayağına lojistik destek vermektedir.

Bu meydanlar, bu eğitim ocakları, bu üniversiteler bizimdir. 81 vilayetimizde olduğu gibi; 27 gece meydanlarda nöbeti bırakmayan gazi şehrin evlatları, 15 Temmuz gecesi hain fırsatçılara geçit vermedi, bundan sonrada verecek değildir. Bolivya Devlet başkanın dediği gibi; ‘darbe yaşanmayacak tek ülke ABD’dir. Çünkü orada Amerikan elçiliği ve ona bağlı ofisleri yoktur.’

Biz eğitim ocaklarımıza yerleşmeye çalışan bu ofislerin hangi amaca hizmet etiklerini gayet iyi biliyoruz. Anadolu’nun evlatları, gençleri olarak hiçbir şekilde bize ait olan üniversitelerimizde, Amerikan istihbaratına bağlı çalışan bu gibi kurum ve kuruluşları üniversitemizde barındırmak istemediğimizi yetkililere ve kamuoyuna bildiririz.”

Basın bildirisinin okunmasının ardından eylem sona erdi.