Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gassan Hito’dan Bülbülzade Vakfımıza Ziyaret

Gassan Hito’dan Bülbülzade Vakfımıza Ziyaret

0
Gassan Hito’dan Bülbülzade Vakfımıza Ziyaret

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Geçici Hükümeti eski Başbakanı Gassan Hito ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

 

04 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarete Gassan Hito ve beraberindeki heyetin yanı sıra Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ve Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar da yer aldı. Görüşmede medya, araştırma-geliştirme ve projeli çalışma alanlarında birlikte faaliyetler yürütmenin önemi vurgulandı.

Bülbülzade Vakfı başkanı Turgay Aldemir vakfın çalışmaları hakkında heyete bilgi verdikten sonra Suriye, Türkiye ve İslam dünyasının geleceği hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Aldemir Suriye’deki savaş kadar savaş sonrasının da önemli olduğunu vurgulayarak; “nasıl bir Suriye öngörüyorsak şimdiden bunun hazırlığını yapmalıyız” dedi. Suriye’de tarih boyunca var olan tüm farklılıkların korunarak yol alınması gerektiğini vurgulayan Aldemir; “düşmanlarla işbirliği yapan hainler dışında tüm kesimler dost bilinmelidir.” dedi.

Ziyaret birlikte yenen öğle yemeğinin ardından sona erdi.