Fuat Sezgin Kitap Kafe Açıldı

0
701

Osmaniye İLSANDER bünyesinde faaliyet gösterecek olan Fuat Sezgin Kitap Kafe düzenlenen törenle açıldı.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen “Kitapla Düşünceye Yolculuk Projesi” Fuat Sezgin Kitap Kafe düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Osmaniye İLSANDER Başkanı Süleyman Dağ, “Gençlerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve entelektüel gelişimlerine katkı sağlamak, gençlerimizin aklı ve vicdanı hür bir şekilde, kadim geleneğimize yaslanarak emin adımlarla geleceğe yönelmelerine katkıda bulunmak için Fuat Sezgin Kitap Kafe’yi açtı. Burayı gençlerimiz için cazibe merkezi haline dönüştürmek temel amacımızdır” dedi. Dağ, açılışa katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Fuat Sezgin Kitap Kafe’nin açılış töreninde konuşan Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, Osmaniye’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Günümüzde kitaplara ulaşmak artık çok daha kolay” dedi. “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sahip çıkalım. Özgüven, özeleştiri ve özveri ile çalışan Müslümanlara ihtiyaç var” diyen Kayan, yazmış olduğu bir kitaptan dolayı Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in yıllarca hapis cezasına çarptırıldığını belirtti ve katılımcılara çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Proje koordinatörü Cevat Bal ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: ”Osmaniye merkezde ikamet etmekte olan gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi, var olan gizli yeteneklerini ortaya çıkarmaya yönelik sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere yer vererek, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak istiyoruz. Bu bağlamda kültürel etkinlikler (Okuma grupları-Kitap kritikleri, yazar- okur ve akademi buluşmaları vb.), sanatsal etkinlikler (Şiir dinletisi-güzel şiir okuma yarışması-sinema gösterimi-atık malzemelerden oyuncak yapma vb.), sportif etkinlikler (halı saha maçları, turnuvalar-spor amaçlı geziler-masa tenisi ve turnuvası vb.) ve gençler için olmazsa olmaz kültürel, tarihi ve rehberlik amaçlı geziler düzenlenecektir.

Bu vesileyle adını kitap kafemizde yaşatacağımız, bilim insanı ve mütefekkir Prof. Dr. Fuat Sezgin’i rahmetle anıyoruz. Fuat Sezgin Kitap Kafede 3000 adet her türden kitap yer almaktadır. Hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-20.00 saatleri, Pazar günü ise 12.00-18.00 saatleri arasında açık olacaktır. Bu tür projeleri teşvik eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğümüze teşekkürü bir borç biliriz.”

Yapılan konuşmaların ve ikramların ardından Fuat Sezgin Kitap Kafe dualarla hizmete açıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.