Fransa da AKP’li olmuş pampa – (Salih Tuna)

0
200

“Soykırımcı zihniyetle” malul olduğunu kanıtlarcasına Paris’teki malum terör saldırısından tüm Müslümanları sorumlu tutan Irkçı Siyonist medya devi Murdoch sonradan kıvırdı ya, bakalım içimizdeki İslamofobik eşhas ne vakit kıvıracak.

Hayır, isteseler de kıvıramazlar!

Zaten kıvırsalar da artık çok geç, meşruiyetlerini kaybettiler. Sözlerinin hiçbir değeri kalmadı yani.

Azgınlıkta Murdoch’u bile geçtiler. O kadar ki, terörden sadece Müslümanları değil bizzat İslam’ı da sorumlu tuttular.

Sorumlu tutmak ne ki aşağıladılar, suçladılar, hakaret ettiler.

Söz konusu müstekreh yazıları arşivde, ne menem mahluklar olduklarını inkar edemezler.

***

İslam’dan ve İslam’ın bu ülkedeki her tezahüründen nefret edeceksiniz, Müslümanları her fırsatla aşağılayacaksınız, ondan sonra da bizim desteklediğimiz partiler neden her seçimde yeniliyor veya nefret ettiğimiz parti neden her seçimden zaferle çıkıyor, diye ağlayacaksınız.

Ne kadar enteresan insanlarsınız.

Yahu desteklediğiniz partilerin en büyük talihsizliği bizzat sizsiniz. Yani, sizin desteğinizi kazanacak şekilde tavır aldıkları için kaybediyorlar.

Karşı çıktığınız, nefret ettiğiniz AK Parti’nin en büyük şansı da yine sizsiniz.

Ne diye her seçim sonrası yenilgiye bahaneler arıyorsunuz, ne diye?!

Bahaneleriniz de zeka ve cibilliyetinizin tam göstergesi.

Önceleri “bidon kafa”, “göbeğini kaşıyan adam” falan diyordunuz, sonra kömüre makarnaya sardırdınız, sonra da “trafoya kedi girdi” şebekliğine vurdunuz. Hüseyin Çelik’in dediği gibi elektrikler kesilince AK Partililerin gözleri fosforlu değil.

Şimdi de “sandıktan AK Parti çıkmaz, şayet çıkarsa o sandıkta kesinlikle hile vardır” yollu şebeklikler yapmaya başladınız.

Biraz daha açık sözlü olsanız, Dumanlı Ekrem gibi “Elimde somut bir şey yok, belki de bu son seçim olur” diyeceğiniz muhakkak.

Şebeklik çapta bahane üreteceğinize yapmanız gereken tek şey bizzat kendinizin farkında olmak, yani kendinizi görmek.

Lakin böylesi bir görme için de elektriklerin açık olması yetmez. “Sol memenin altındaki cevahir” kör olduktan sonra hiçbir ışık fayda etmez. 

***

Paris’te düzenlenen konferansta François Hollande,  İslamiyet’in demokrasiyle uyumundan bahisle, Fransa’nın terör saldırılarına karşı birlik olduğunu, Fransa’daki Müslümanların da bu birlik içinde yer aldığını dile getirdi.

Hepsinden önemlisi şunu söyledi: “İslam karşıtı ya da Yahudi karşıtı eylemler kınanmalı ve cezalandırılmalı. Müslümanlar fanatizmin, aşırı tutuculuğun ve tahammülsüzlüğün ilk kurbanlarıdır…”

Hollande’ın, İslamofobiye karşı anti-semitizm gibi tavır alınmalı, şeklindeki çıkışı, içimizdeki ‘İslamofobiklerin’ elbette canını sıkmıştır.

Senin anlayacağın, Fransa da AKP’li olmuş pampa. Fransa’dan AKP karşıtı bir açıklama beklerken, “nefret suçu” kapsamına girdiniz, iyi mi?

***

Murdoch, “Elbette Paris saldırısından tüm Müslümanların sorumlu olduğunu kastetmedim” diyerek bir önceki twitini kıvırmaya çalışmıştı.

“Tüm Müslümanlar sorumludur” demişti oysa.

Enteresan; lakin “The Camia” mensubu o akademisyen kadar değil.

Amerika’da “Türkiye şeriata gidiyor” yollu jurnal yapmış, Türkiye’de de “Şeriat istiyorum;  kerhaneler kapatılsın, faiz yasaklansın” demişti hani.

Şimdi de, Peygamberimize saygısızlık yapan mahut karikatürleri yayımlayan Cumhuriyet’in adı lazım değil köşe yazarlarına açık destek çağrısı yaptı. “The Camia” mensubu ünlü bir gazeteci de ona katıldı.

Daha da enteresanı, bu edepsizliğe karşı “Dumanlı Zaman’ı”ndan tek kelimelik itiraz gelmedi.

Hepsinden enteresanı da…

Hem Peygamberimize hakaret eden karikatürleri yayımlayanlara destek çağrısı yap, hem de Peygamberimiz “Twitleri ikiye katlayın dedi” veya “Türkçe Olimpiyatlarına geldi” de.

(…………………)

“Ceketimi getir Ekreeeem”

———————————-

Salih Tuna

 

DİĞER KÖŞE YAZILARI

[catlist name=”Salih Tuna”]