Ana Sayfa Kuruluşlar Fotoğraflarla Suriye Gerçeği

Fotoğraflarla Suriye Gerçeği

0
Fotoğraflarla Suriye Gerçeği

Suriye’ye destek amacıyla Meşale Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği işbirliği ile Yeni Cami yanında “Fotoğraflarla Suriye Gerçeği” isimli resim sergisi açıldı.

Çınar; “Yaşanan olayların çözümü Birleşmiş Milletler’den değil, Birleşmiş Yüreklerden geçer!”

Resim sergisinde basın açıklaması yapan Anadolu Öğrenci Birliği sözcüsü Murat Çınar; “Suriye’nin onurlu direnişini selamlamak ve sahiplenmek için bugün buradayız. Dualarımız ve fiili yardımlarımızla yanlarında olduğumuz ve sonuna kadar yanlarında olacağımızı duyurmak için buradayız. Bilad-ı Şam’ın, Haleb’in, Hama’nın, Humus’un, Dera’nın bu izzetli direnişine destek olabilmek için bir fotoğraf sergisi düzenledik. Bugüne kadar Suriye direnişine omuz verme gayretlerinden geri kalmayan Malatya’nın çabaları ümmet kimliğinin bir tezahürü olarak tarihe kaydedilmiştir.” şeklinde konuştu.

“Koca bir tarih ve medeniyet yok edilmektedir”

Serginin iki gün boyunca açık kalacağını belirten Çınar; “Yarım asırdır Baas zulmü altında inim inim inleyen Suriye halkı, 2011 martından bu yana topyekun bir katliam politikasıyla yüz yüzedir. 100 binden fazla Suriyeli kardeşimiz Esed rejiminin mermileri ve bombalarıyla can verdi. Milyonlarca insan mülteci ve 250 binden fazla kayıp ve tutuklu var. Zulme karşı ayağa kalkan insanlara karşı iki yıldır akıl almaz zulümler icra eden Esed diktatörlüğü işlediği insanlık suçlarına her gün bir yenisini eklemektedir. Scud füzeleriyle vurulan şehirlerle birlikte, koca bir tarih ve medeniyet yok edilmektedir.” dedi.

“Üç Yıldır, Dünya bu katliama kör, sağır, suskun ve sessiz”

Katliamların halen devam ettiğini söyleyen Çınar; “Dün Halepçe, Hama ve Bosna katliamları karşısında kör ve sağır olan dünya, bugünde sistematik bir biçimde Suriye halkının katledilmesini seyretmektedir. Dünya suskun, dünya sessiz. Baas vahşetinin olanca acımasızlığıyla devam ettiği bu iki yıllık süre zarfında, ülkemizde de anlamsız tartışmalar, temelsiz komplo teorileri ve kardeşlik hukukunu ayaklar altına alan tutumlarla zihinler bir karıştırıldı ve kirletildi. Oluşturulan bu kirli havanın etkisiyle dayanışma çabaları da ne yazık ki, hak ettiği boyutlara ulaştırılamadı. Özgürlük ve adalet mücadelesi üçüncü yılına girerken, kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan sizleri, Suriye halkı ile sürekli dayanışmaya çağırıyoruz.” dedi.

“Yaşanan olayların çözümü Birleşmiş Milletlerden değil, Birleşmiş Yüreklerden geçer”

Çınar; “Unutmayalım ki Suriye’de yaşanan olayların çözümü; “Birleşmiş Milletlerden değil Birleşmiş Yüreklerden geçer. Yine unutmayalım ki Suriye’de hunharca katledilen her bir bebek, çocuk, kadın ve canla beraber insanlık da ölüyor. Gelin insanlığın yere düşen onurunu birlikte ayağa kaldıralım. Suriyeli kardeşlerimize destek olalım. Sesimizi Suriye halkının özgürlük ve adalet talepleri için yükseltelim. Hiç şüphesiz hepimiz Allah rızası için ortaya konulan bu çabaları daha fazla güçlendirmek, yaygınlaştırmak, Suriyeli kardeşlerimizin canlarıyla ve kanlarıyla yücelttikleri zulme karşı direniş bayrağını daha yukarılara taşımak ve Suriye halkının bir an önce bu vahşetten ve zulümden kurtulup, özgürlüğe ve barışa kavuşmasını sağlamak için çabalarımızı yoğunlaştırmak gerektiğinin farkındayız.” dedi.

“Bir Kumanyada Sen Hazırla Kampanyası devam etmektedir”

Bir Kumanyada Sen Hazırla Kampanyasının devam ettiğini belirten Çınar; İmkânı olan tüm Malatyalı hayırsever ve gönül dostlarımıza sesleniyoruz. Hayatta kalma mücadelesi veren Suriye halkı için gönül köprüleri kuran Meşale Derneğinin, başlatmış olduğu “Bir Kumanya Da Sen Hazırla” kampanyasına bugüne kadar yardımlarınızı esirgemediğiniz gibi bundan sonrada desteklerinizi sürdürmeye davet ediyoruz.” dedi.

“Gönlü adalet ve merhametten yana olan halkın, özgürlük mücadelesini selamlıyoruz”

Anadolu Öğrenci Birliği Sözcüsü Murat Çınar; “On binlerce şehit ve yüz binlerce tutsağa ve milyonlarca muhacire rağmen direniş azminden taviz vermeyen Suriye halkıyla dayanışmamızı daha güçlü bir şekilde haykırmak istiyoruz. Bizler Anadolu Öğrenci Birliğine mensup öğrenciler olarak, gönlü adalet ve merhametten yana olan Suriye halkının özgürlük mücadelesini selamlıyoruz. Zulme, zillete boyun eğmeyerek direnen yiğitlere ve bu uğurda şehit düşenlere Malatya’dan binlerce selam olsun! Tek isteğimiz Özgür bir Suriye… Özgür bir Ortadoğu ve Özgür bir Kudüs’tür. Sorumluluk sahibi herkesi, Suriye halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya ve özellikle de zalim Esed rejimine göstermek için, zulme karşı bu onurlu direnişi desteklemeye davet ediyoruz. Küresel güçlerin kirli çıkar oyun ve hesaplarının boşa çıkacağına, Suriye halkının en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşacağına, barışın ve adaletin egemen olduğu bir Suriye’nin kurulacağına olan inancımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.” dedi.