Fotoğraflarla Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı

0
312

2008 yılında çalışmalarına başlanan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman’ında bugüne kadar 35 bin adet fidanın dikimi yapıldı. İşte fotoğraflarla Kurtuluş Ormanı’nın geldiği son aşama:

Toprağa emanet edilmiş bir ağaç; mahalleye, semte, şehre hatta topluma ve insanlığa emanet edilmiş bir değerdir. Sahip olduğumuz maddi ve manevi bütün değerleri çocuklarımızın ve torunlarımızın emaneti olarak kabul edip kendimizden emin adımlarla çıktık yola.

Bülbülzade Vakfı tarafından 2008 yılında çalışmalarına başlanan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman’ında bugüne kadar 35 bin adet fidanın dikimi yapıldı. Kurtuluş savaşında Fransızlarla ilk çatışmanın yaşandığı yerde kurulan Kurtuluş Ormanında dikilen fidanlar şehitlere atfedildi.

Gaziantep-Kahramanmaraş yolunun 35. kilometresinde 250 dönüm arazi üzerinde ülkemize kazandırılan Kurtuluş Ormanında; çam, badem, nar, ceviz, zeytin, üzüm gibi birçok ağaç çeşidi bulunuyor.

“Neslin Islahı, Arzın İmarı” ilkesince yeşertilen ve bakımları yapılan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında gelinen son noktayı görmeniz için çektiğimiz fotoğrafları sizler için derledik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.