Fıtrat Kısa Film Yarışması Sonuçları Açıklandı

0
180

Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Fıtrat Derneği) tarafından düzenlenen “2. Fıtrat Kısa Film Yarışması”nın sonuçları belli oldu.

Dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Fıtrat Derneği Başkanı Sıddık Karaduman, toplamda 16 Lisede 19 filmin katılımıyla gerçekleştirilen 2. Fıtrat Kısa Film Yarışması’nın birçok güzelliklere sahne olduğunu ifade etti.

Karaduman, “Dereceye giren film sahiplerini kanayan ortak yaramız olan Kudüs’e götüreceğiz. Yönetim olarak istedik ki Kudüs’ü sadece beyaz perdede değil, aynı zamanda yerinde de o mukaddes mekânları birer bir görsünler, yaşasınlar. İnşallah bu tür çalışmalarımızın devamı gelecektir”  diye konuştu.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise “2. Fıtrat Kısa Film Yarışması’nda adeta Kudüs’ü bizlere yerinde yaşattılar. Emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum. Fıtrat Derneği bunu ikinci kez gerçekleştiriyor. Kuvvetle muhtemel bunu geleneksel hale getirecek. İnşallah 15 gün sonra Sultangazi olarak Ramazan ayını Kudüs temalı bir etkinlik alanında geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

2. Fıtrat Kısa Film Yarışması’nın birincisi Sevgi Kanca ise “Kudüs denince akla sadece savaşın gelmemesi gerekir. Bu algıyı yıkmak için bu yarışmaya katıldım. Ben bunu bir çocuğun üzerinden anlatmak istedim, çocuğun merhameti görülsün istedim. Kudüs denince akla sadece savaş gelmesin, tohum olarak görelim Kudüs’ü, ekelim, biçelim sahip çıkalım ona” dedi.

Yarışmada derecelere göre verilen ödüller şöyle:

-Birincilik Ödülü: Kudüs Seyahati – 2.500 TL

Danışman Öğretmen Ödülü – 2.000 TL

-İkincilik Ödülü: Kudüs Seyahati – 1.500 TL

Danışman Öğretmen Ödülü – 1.500 TL

-Üçüncülük Ödülü: Kudüs Seyahati – 500 TL

Danışman Öğretmen Ödülü – 1.000 TL

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi ilçe Halk Eğitim Müdürü Hidayet Aydın, Sultangazi ilçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, Anadolu Platformu istişare kurulu Üyeleri Ahmet Çamurluoğlu, Ramazan Kayan, STK ve siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.