Ana Sayfa Kuruluşlar Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Fıtrat Derneğinden Kutlu doğum programı

Fıtrat Derneğinden Kutlu doğum programı

0
Fıtrat Derneğinden Kutlu doğum programı

İstanbul Sultangazi’de faaliyet gösteren Fıtrat Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Anadolu Platformu birlikte kutlu doğum programı düzenledi.

Program sunuculuğunu Fıtrat-Der yönetim kurulu üyesi Sıddık Karaduman’ını yaptığı gecede, Kur-an’ı Kerim tilavetini güzel ve etkileyici sesiyle Ankara’dan programa teşrif eden Mustafa Altunkaya yaptı. Kur’an tilavetinden sonra dernek başkanı Mehmet Kırtay açılış konuşmasında gelen misafirlere teşekkür ederek Fıtrat Derneği olarak insanlara hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Mehmet Kırtay’dan sonra Derneğin faaliyetlerini anlatan sinevizyon sunumu gerçekleşti. Sunuda derneğin eğitim, kültür ve sosyal faaliyetleri ile “Evde Karakter Eğitimi” hakkında bilgilendirilme yapıldı.

Gecede selamlama konuşmalarını ise Sultangazi müftüsü Ertuğrul Koyuncu ve Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir yaptı.  Selamlama konuşmalarının ardından Fıtrat-Der Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin gösterileri ise izlemeye değerdi. Şiir dinletisinde İstanbul Şiir okuma birincisi Ayşenur Özcan, Arif Nihat Asya’nın “Seccadem Kumlardı” isimli naatını okudu. Minik Ayşe’nin duygulu ve içten şiir okuyuşu salonda büyük bir alkış aldı. 

Gecenin önemli etkinliğinden biri de 27 Mart 2011’de yapılan ve 980 öğrencinin katılımı ile Sultangazi Esentepe İlköğretim okulunda yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren İlköğretim ve Lise öğrencilerinin ödül töreniydi.

Birincilere Umre ödülü

Siyer-i Nebi yarışmasında ilginç de bir olay oldu. Dört birinciden üç’ünün ismi Muhammed idi. Siyer-i Nebi yarışmasında Lise ve İlköğretim birincileri: Çatalca Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencisi Emine Çelik,  İstanbul Atatürk Lisesi öğrencisi Muhammed Nur Cebba, Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu öğrencisi Muhammed Mustafa Çiçek ve Kalem İlköğretim Okulu öğrencisi Muhammed Köse… Birinciler ödül olarak Navigataur Turizm ile Umre’ye gidecekler.  Umre programı ise 20 Haziran 4 Temmuz 2011’de AKDAV Kültür Komisyonu ve Navigatour organizesi ve seçkin hocalar eşiliğinde yapılacak. 

İkincilere Dizüstü Bilgisayar

Siyer-i Nebi yarışmasında Lise ve İlköğretim ikincileri: Çemberlitaş Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Şah Taşkın ve Kaşgarlı Mahmut İlköğretim öğrencisi Tarık Erol dizüstü bilgisayarla ödüllendirildiler.

Üçüncülere Bisiklet

Siyer-i Nebi yarışmasında Lise ve İlköğretimde üçüncüler:  Çatalca İmam hatip lisesi öğrencisi Hacer Çelik ve Nurettin Uzun İlköğretim öğrencisi Saliha Yazıcı ise Bisiklet ile ödüllendirildiler.

Yarışmada ilk yirmiye giren öğrencilere birer mansiyon ödülü takdim edildi.

Yarışma ödül töreninden sonra kürsüye Araştırmacı yazar Ramazan Kayan çağrıldı. Ramazan Kayan gecenin anlam ve önemini anlatan duygusal bir konuşma yaptı.

Daha sonra sanatçı Ömer Karaoğlu ekibiyle sahnede yerini aldı. Karaoğlu dillerde düşmeyen eski parçalarıyla salondaki katılımcıları alıp tarihin derinliklerine doğru yürüttü. İstanbul’un birçok ilçesinden yaklaşık üç bin kişinin katıldığı gece duygulu ve coşkulu bir atmosferde geçti.