Fıtrat Derneğinde Devir Teslim Töreni

0
113

Fıtrat Derneği 30 Aralık 2012 Pazar günü 4.Genel kurulunu gerçekleştirdi. Sabah kahvaltı ikramı ile başlayan genel kurul, üyelerin oy kullanımı ile devam etti.

Yapılan seçimde Sıddık Karaduman Fıtrat Derneği’nin yeni başkanı seçildi.

Seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri:

1. Sıddık KARADUMAN: Başkanı
2. Metin PEKER: Başkan Yardımcısı
3. Bilal YAMAN: Sekreter
4. Hacı Bayram ADIYAMAN: Sayman
5. Mehmet KIRTAY: Üye
6. İbrahim YAMAN: Üye
7. Mustafa KUTLUBAY: Üye

Denetim Kurulu Üyeleri:

1.Mahmut BOLUK: Başkan

2. Bilal AKVERDİ: Üye

3. Üzeyir SEKMAN: Üye

Seçim sonrasında Eski Başkanımız Sayın Mehmet KIRTAY bir konuşma yaptı. Konuşmasına üye ve gönüllülere teşekkür ile başladı, sonrasında “burada asıl olan başkanlık, makam ve koltuk değil asıl olan hizmettir, bu bir bayrak yarışıdır. Biz hiçbir zaman bu göreve talip olmadık ama bize verilen göreve de layık olmaya çalıştık. Eminim ki yeni seçilen arkadaşımız Sıddık Bey bizden daha iyi hizmetlere imza atacaktır. Şimdiden yeni başkanımızı tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim. Bundan sonrada burada olacağız yeni seçilen yönetimin yanında olup bize verilecek olan görevlere layık olmaya çalışacağız.” şeklinde konuşmasına devam etti. Son olarak üye ve gönüllülerden helallik isteyerek konuşmasına bitirdi.

Kurulda Sıddık Karaduman’da bir konuşma yaptı. Konuşmasına Divan heyetine (Ramazan BOLUK, Hikmet KAOLAN, Mustafa AKVERDİ ve Hanifi TOSUN) teşekkür ile başladı, sonrasında başta eski başkanlar Ramazan BOLUK ve Mehmet KIRTAY’A teşekkür ettikten sonra konuşmasına şöyle devam etti;

“ Biz biliyoruz ki bu işler iyilik ve takva üzerine olduğu sürece hayra vesile olacaktır. Rabbimiz iyilik ve takva üzerine yarışın der. İnşallah iyilik ve takva üzerinde birleşip Allah’ın ipine sımsıkı sarılıp o doğrultuda birbirimizi iyiliğe teşvik edip birbirimizin cennetini kolaylaştırmak için çalışırız.

Ben şunu açıkça ifade eydim ki sizin içinizde en hayırlınız olmadığım halde bu göreve getirildim. Bundan dolayı hepinizden Allah razı olsun. Burda eğer bir güzellik olacaksa sizinle birlikte olacaktır. 2006 yılından beri kurulmuş olan derneğimizde Allah rızası için yapılan her iyilik bu derneği kuran kardeşlerimizin amel defterine iyilik olarak yazılacaktır. Bundan sonrada inşallah bu güzellikler devam edecektir.

‘Şayet siz aranızdaki anlaşmazlık söz konusu olduğu zaman sizin konunuz gider’ der Rabbimiz. Bunun içinde iyilik ve takva üzerinde birbirimize yardımcı olduğumuz sürece, ufak tefek hatalarımız olsa da inşallah Rabbimiz hayra tebdil edecektir diye düşünüyorum. Ve ben biliyorum ki burada hata yaptığım takdirde burada bulunan her bir arkadaş kendi kılıçlarıyla beni düzeltmesini de bilecektir. Ben bunu özellikle sizden istirham ediyorum. Tekrardan katılımınız için destekleriniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Program üyelerin dilek ve temennileri ile sona erdi.