Ana Sayfa Kuruluşlar Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Fıtrat Derneği Orta Öğretim Pikniği Kayabaşı Mesire Alanında Gerçekleştirildi

Fıtrat Derneği Orta Öğretim Pikniği Kayabaşı Mesire Alanında Gerçekleştirildi

0
Fıtrat Derneği Orta Öğretim Pikniği Kayabaşı Mesire Alanında Gerçekleştirildi

Her yıl yapılarak geleneksel haline getirilen orta öğretim pikniği 15/06/2014 tarihinde Kayabaşı mesire alanında yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

 

Fıtrat Eğitim Kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği orta öğretim komisyonunun her yıl geleneksel olarak yapılan orta öğretim pikniği 15/06/2014 tarihinde Kayabaşı mesire alanında yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Program saat 8.00 da Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra doğal bir ortamda temiz hava ve yeşilin bol olduğu bir mekanda yapılan kahvaltının ardından voleybol ve futbol turnuvaları gerçekleştirildi. Gençlerin kıyasıya mücadele ettikleri turnuvaların ardından karpuz ziyafeti ile susuzluklar giderildi. Serbest olarak orman da yapılan gezintilerden sonra öğle namazı cemaatle eda edildi.

Pikniğin öğleden sonraki kısmında ise ikram edilen pilav üstü kavurmalar afiyetle yendi. Orta öğretim komisyonu başkanımız Bilal Yaman hocamızın piknik ortamları ve kardeşliğimiz ile ilgili sohbetinden sonra bilgi yarışmasına geçildi.6 grubun katıldığı bilgi yarışmasını 10 sorudan 10’nuda doğru cevaplayan fıtrat isimli grup kazandı. Daha sonra çuval yarışına geçildi. Çok eğlenceli görüntülere sahne olan çuval yarışının ardından halat çekme yarışları da görülmeye değerdi. Muhabbet ve eğlencenin hat safhada olduğu pikniğimiz saat 17.00 sularında bitti. Çevre temizliği ve çekilen toplu fotoğrafların ardından pikniğimiz sona erdi.

Saat 17.30 da araçlarımıza binip piknik alanımızdan ayrıldık.