Ana Sayfa Kuruluşlar Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Fıtrat-Der’den ödüllü Siyer yarışması

Fıtrat-Der’den ödüllü Siyer yarışması

0
Fıtrat-Der’den ödüllü Siyer yarışması

Fıtrat-Der (Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği) Son Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatını anlama ve kavrama amaçlı ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik ÖDÜLLÜ SİYER YARIŞMASI organize ediyor.

Ödüllü siyer yarışmasına ilköğretim 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri ile lise öğrencileri katılabilecek.  Yarışma iki ayrı kategoride yapılacak. 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri için Adil Akkoyunlu’nun “Son Nebi Hz. Muhammed (sav)” adlı kitabından sorular sorulacak, lise öğrencileri için ise Günay Bayburtlu Kesler’in “Son Elçi Hz. Muhammed (sav)” adlı kitabından sorular sorulacak.
 
Yarışmada birincilere umre ziyareti, ikincilere notebook bilgisayar, üçüncülere ise bisiklet hediye edilecektir. Siyer yarışmasında ayrıca ilk 20’ye giren katılımcılara sürpriz hediyeler verilecek.
 
Fıtrat-Der yetkililerinin yaptığı açıklamada şunlar dile getirildi:
 “Gençlerin çoğunluğu Hz. Peygamberin hayatını tam olarak bilmiyorlar. Yarışmadaki amacımız hem gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hem de Hz. Peygamberin yaşantısını tüm  yönleriyle kavratmaktır. Gençlerimiz Peygamber Efendimizin hayatını sahih bir şekilde anlatan kitapları okuyup öğrendikçe O’nu örnek alacaklardır. Fakat gençlerimiz bugün maalesef  başka şahsiyetleri kendilerine idol olarak kabul ediyorlar. Bu durumda, hata aramaya kendimizden başlamalıyız. İhmal edilen öğrencilerimize, gençlerimize, çocuklarımıza her zamankinden daha çok ilgi göstermek ve onlara daha fazla zaman ayırmak zorundayız.”
 
27 Mart 2011 Pazar günü yapılacak olan yarışmaya son katılım tarihi ise; 5 Mart 2011 Cumartesi
 


Detaylı bilgi için:
0212 476 26 46 – 0536 517 28 91