Fıtrat Der Kundaklanmaya Çalışıldı

0
Fıtrat Der Kundaklanmaya Çalışıldı

Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Fıtrat Der) kimliği belirsiz kişiler tarafından önce kurşunlandı sonra da benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı. Fıtrat Der, konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı:

Anadolu Platformu bünyesinde, İstanbul Sultangazi’de faaliyetlerini sürdüren Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Fıtrat Der) kimliği belirsiz kişiler tarafından benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı.

Olay, 13 Ağustos Cumartesi günü saat 02.30 sularında meydana geldi. Kamera kayıtlarına göre, yüzü kapalı bir kişi benzin dökerek dernek binasını tutuştururken, yüzü kapalı, uzun giysili (kadın kıyafeti giymiş) bir şahsın elindeki uzun namlulu silahla derneğe doğru ateş ettiği görülüyor. Olayda üçüncü bir kişinin ise arabanın arkasında ortalığı gözetlediği kameralara yansıyor.

Anadolu Platformu yaptığı açıklamada, Fıtrat Der’e yapılan saldırıyı kınadı.

Fıtrat Der Genel Sekreteri Bilal Yaman konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İşte basın açıklamasının tam metni:

FITRAT EĞİTİM DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

13.08.2016 tarihinde saat 02.30 sularında, derneğimiz binasına yüzleri kar maskeli bir grup tarafından silahlı ve molotof kokteylli bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırı esnasında dernek binamızda maddi hasar oluşmuştur. Herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır.

FITRAT DER 2006 yılından bu yana Sultangazi ilçesinde eğitim ve yardım alanında yaptığı çalışmalarla halkımızın teveccühünü kazanmıştır. Bu menfur saldırı özelde derneğimize genelde İslam’a, insanlığa yapılmış bir saldırıdır. 15 Temmuz günü ülkemizin geleceğine kastedenler bugün de Sultangazi’nin geleceğine kurşun sıkmaktadırlar.

Bugün kundaklama girişiminde bulunulan FITRAT DER gibi tüm dernek ve vakıf tarzı yapılanmalar; dini, milli ve kültürel değerlerin teminatıdırlar. Terör örgütlerinin hazımsızlığı da bu nedenledir. Ama bilinmelidir ki bu ülkenin asli unsurları olarak bizler çocuklarımıza sahip çıkmaya, nesillerin nöbetini tutmaya ve onları, terör örgütlerinin karanlık kucaklarına bırakmamaya kararlıyız.

Türkiye toplumu din, dil, ırk, kültür ayrımı yapılmaksızın bir arada yaşamayı yakın zamanda göstermiş, gelecekte de gösterecektir. Bizleri bir arada tutan adalet harcını çözmeye, dirlik ve birliğimizi bozmaya hiçbir terör örgütünün gücü yetmeyecektir. FITRAT DER, harcı imanla karılmış bu binanın sağlam bir tuğlası olarak kalmaya ve çalışmaya devam edecektir.

Temennimiz bu kundaklama işleminin arkasındaki karanlık ellerin bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılıp gereken cezayı almalarıdır.

Ayrıca kundaklama sonrası ivedilikle evlerinden çıkarak oluşan yangına müdahale eden ve bu saldırının daha büyük zararlara yol açmasını engelleyen komşularımıza gönülden teşekkürü bir borç biliriz.

FITRAT DER bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü eğitim ve yardım çalışmalarına devam edecek, bu menfur saldırı yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları asla kesintiye uğratamayacaktır.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR..

İşte olayın görüntüleri: