FETÖ Üyeleri Çapsız, Korkak ve Yalancı

0
288

Akıncı Üssü davalarındaki nöbetçi STK’lardan biri olan Şehir ve Medeniyet Derneği, mahkeme arasında basın açıklaması yaptı.

Akıncı Üssü davalarında nöbetçi sivil toplum kuruluşları Şehir ve Medeniyet Derneği ile Anadolu Platformu idi. Grup mahkeme arasında basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Şehir ve Medeniyet Derneği’nden Aziz Oğuzhan Karaman okudu.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde yer alan sanıkların ceza davasını takip etmek için bir araya geldiklerini söyleyen Aziz Oğuzhan Karaman, “1960, 72, 80 ve 28 Şubat darbelerini görmüş bir toplumun fertleri olarak, bir daha benzeri alçak girişimler olmasın diye buradayız” dedi.

15 Temmuz’un FETÖ’nün üçüncü darbe girişimi olduğuna dikkat çeken Karaman; “İlk darbe girişimi 7 Şubat 2012’de olmuştu. İkincisini ise 17-25 Aralık 2013’te yaşadık. Üçüncü ve en hain süreci ise 1 yıl önce birlikte yaşadık” diye konuştu.

“15 Temmuz darbe girişimi sırasındaki eylemlere ilişkin tüm davalar çok önemli, ancak Akıncı Üssü davası çok daha önemli. Zira darbe girişimi buradan yönetildi” diyen Karaman, 1 Ağustos’ta başlayan ve bugün dokuzuncu celsesi görülecek davada, FETÖ üyelerinin Akıncı Üssündeki video kayıtlarını bile inkâr ettiklerini, ikinci sanık konumundaki Akın Öztürk dahil neredeyse tüm sanık darbecilerin, sivil imamlarını korumak için her türlü yalana başvurmadıklarını, kimisinin hayvan belgeseli çekmeye geldiğini, kimisinin arsa bakmaya geldiğine” dikkat çekti. Karaman, “yalan FETÖ’nün dini olmuş” dedi.

FETÖ ÜYELERİ ÇAPSIZ VE KORKAKLAR

FETÖ üyelerinin, yaptıkları işi sahiplenemeyecek kadar çapsız, korkak ve yalancı olduklarını belirten Karaman şunları dile getirdi:

“Bugün ve bugüne kadar ki duruşmalarda gördüğümüz hain örgüt mensuplarının takiyye yaparak, yalan söyleyerek süreci uzatma ve tiyatro oynamalarına müsaade edilmemelidir. FETÖ mensuplarının üçlü bir strateji izliyor.

Birinci strateji, “her şeyi inkâr etme” esasına dayanıyor. Kamera kayıtları, resmi belgeler, telefon dinlemeleri, dijital kanıtlar vs. Hiçbir şey önemli değil. Her tür yalan serbest.

FETÖ’cü darbecilerin dava sürecinde kullandıkları ikinci strateji, kendilerinden çok FETÖ’yü aklamaya çalışmaları, FETÖ'nün darbe girişiminin esas faili olduğu gerçeğini gizlemeye gayret göstermeleri.

FETÖ’cülerin uyguladıkları üçüncü strateji ise, kendilerini savunurken birlikte yargılandıkları herhangi bir sanığı suçlamamak şeklinde karşımıza çıkıyor. Tam anlamıyla organize hareket eden bir yapı ile karşı karşıyayız.”

Bütün şehitleri ve gazileri, cesaretlerini, ruhlarını ve vatanımızı bize emanet bırakan kahramanları unutmayacaklarını ifade eden Karaman “Onların inancı inancımızdır. Onların düşmanları ebedi düşmanlarımızdır.

Şimdi emanete sahip çıkma vaktidir. Emanetimize sahip çıkıyor, ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ diyoruz. Davamıza sahip çıkıyor, ‘Zalimler en ağır şekilde cezalandırılsın’ istiyoruz.

Geleceğimize sahip çıkıyor, ’FETÖ’nün üst aklından, mimarlarından, destekçilerinden ve tetikçilerinden yargı önünde hesap sorulsun’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber 10