Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Fatma Şahin’den Bülbülzade Vakfı’na Teşekkür Ziyareti

Fatma Şahin’den Bülbülzade Vakfı’na Teşekkür Ziyareti

0
Fatma Şahin’den Bülbülzade Vakfı’na Teşekkür Ziyareti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz darbe sürecinde milli iradeye desteğinden dolayı Bülbülzade Vakfı’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 15 Temmuz FETÖ’cü darbe kalkışmasında milli iradeye desteğinden dolayı Bülbülzade Vakfı’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Demokrasi Meydanı’nda 27 gündür gerçekleştirilen Milli İrade Nöbetinde 30 sivil toplum kuruluşuyla beraber tertip komitesinde yer alan Bülbülzade Vakfı, darbeye karşı ilk günden bu yana ilkesel tavrını sürdürüyor.

10 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Emeğinizden, gayretinizden dolayı şehrimiz adına teşekküre geldik. Bu süreçte çok ciddi bir emek sarf edildi. Atalarımız bin nasihatten bir musibet hayırlıdır demiş. İlahi bir güç bu memleketi korudu. Sivil toplumun gücünü, demokratikleşme ve sivilleşmenin aslında ileri demokrasi için en temel mesel olduğunu hepimiz bu süreçte yaşadık. Allah bir daha bu millete 15 Temmuzu yaşatmasın” dedi.

Allah bize bir yılda ikinci Ramazanı verdi

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; “Bu vatan, bu memleket hepimizin. Allah yeniden bize millet olarak ikinci bir hayat verdi. Üzerinde mücadele edecek bir memleket olmayınca tüm kavgalar anlamsız hale gelir. Bu darbeyi önlemede yıllardır yürütülen sosyal devlet politikaları, yöneticilerin halkın içinde olması büyük önem arz ediyor. Darbelerde önce yöneticiler alınır, halk yöneticileri kendinden ayrı görmedi. Ülkemizde seçkin kesim yok. Cumhurbaşkanımız ve yöneticiler halkın içinde. Bu milleti son derece etkiledi. Her kesimin hayatında bir derdine derman olunmuş. Bir sürü insanın duası alınmış. Millet olarak ikinci ramazanı yaşıyoruz. Milletimiz sahura kadar meydanlarda. Meydanlarda gördüğümüz kadarıyla tüm kavgalar bitti. Türk, Kürt, Arap, Alevi, Sünni; Gaziantep hakikaten bir Türkiye mozaiği.

Yeni Türkiye nasıl olacak diyorlardı? Yeni Türkiye’nin üniversiteleri bu meydanlar oldu. Buradan yeni sosyolojiler, paradigmalar, toplum psikolojileri çıkacak. Toplumumuzun meydanlarda verdiği mesajı artık plana, projeye dönüştürmemiz lazım. Dün kavga nedeni olan hiç bir şey artık bizi ayırmamalı. Artık tüm kesimlerde ortak bir tasavvur oluştu.

Gaziantep’teki her kesimden gençleri yeni süreçte bir ortak paydada toplarsak bu Türkiye’ye model olur. Bizim meydanın diğer tüm meydanlardan farkı da bu. Meydanda Suriyeli bir bakanı gezdirdim. Bakan duygulandı, gözyaşlarını tutamadı. Meydanlarda; açık, kapalı, laik, Müslüman hepsi bir aradaydı” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Turgay Aldemir tarafından Fatma Şahin’e kitap ve Kurtuluş Ormanı’nda adına dikilen 10 fidanın sertifikasını takdim etti.