Ana Sayfa Kuruluşlar Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği “Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu Şenliğine” halkımız yoğun bir ilgi gösterdi

“Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu Şenliğine” halkımız yoğun bir ilgi gösterdi

0
“Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu Şenliğine” halkımız yoğun bir ilgi gösterdi

Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Dernekler Büro Şefliği, Okul Müdürleri ve Öğretmenlerin de katılım gösterdiği gece, güzel hatıralarla gönüllerde yer etti.

 

Tarsus Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak; 31 Mayıs 2014 Cumartesi gecesi Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğumuz “Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu Şenliğimize” halkımızın yoğun bir ilgi gösterdi. Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Dernekler Büro Şefliği, Okul Müdürleri ve Öğretmenlerin de  katılım gösterdiği gece, güzel hatıralarla gönüllerde yer etti.   

    

Edebiyat Öğretmenlerimizden Fahri Sarıkaya’nın gerçekleştirdiği sunum ile başlayan gece Esma kızımızın İnfitar Suresini okumasıyla devam etti.

 

       

Selamlama konuşmasını ise Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz ALİNÇ yaptı…

       

ALİNÇ konuşmasında; ” Gelen tüm misafir ve konukları selamlayarak, ailelerin özellikle çocuklarını yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum, çocukların ailelerinin önünde sergileyeceği Evde Karakter Eğitimi yılsonu performansları için heyecanlı ve mutluyuz. Sözlerine” Aile toplumun özüdür, çocuk ise meyvesidir, eğitim, kültür ve ahlak şekil verendir” diye devam etti.

 

Rabbimden bu çalışmalarımızın devamını temenni ediyor, hepinizi saygı sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum Allah’a emanet olun… Diyerek sözlerine son verdi.

     

Bireysel, toplumsal ve kurumsal çalışmalarda esas olan; verimlilik ve sürekliliktir. Yaptığı her işin hesabını Allah’a vereceğini düşünen  insanların ve bu insanların oluşturduğu kurumların, faaliyetlerini bir ibadet şuuruyla kabul etmesi ve uygulaması gerekir.

 

 

Evde Karakter Eğitimi Başkanlarımıza ve Eğitmenlerimize göstermiş oldukları özveriler için de ayrıca teşekkür edildi.

 

6 yıldır Tarsus’ta uygulanan Evde Karakter Eğitimi hakkında bilgiler verilerek, Soma’da hayatlarını kaybeden madenci kardeşlerimize de Allahtan Rahmet dilendi.