Evde Karakter Eğitimi Buluşması

0
Evde Karakter Eğitimi Buluşması

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen geleneksel öğrenci buluşması ve veli toplantısı Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Buluşmaya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Kahraman Dinç, Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan ve Aile Eğitimi Komisyon Başkanı Mesut Aydağ’ın yanı sıra 75 öğrenci velisi ve 100 civarında EKE öğrencisi katıldı.

Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinden Rana Aldemir’in sunumunu yaptığı program iki bölüm halinde yapıldı. Programın birinci kısmında açılış ve selamlama konuşması yapılırken ikinci kısmında ise velilere yönelik seminer verildi. Seminer sırasında ise EKE öğrencileri sinema izleme fırsatı buldular.

Programın açılışı Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinden Bekir Taha Güvenç’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye gelen Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir kısa bir selamlama konuşması yaptı. Aldemir konuşmasında şu noktalara değindi; “sekiz aylık yoğun bir çalışmadan sonra bu güzel günde bir araya gelip buralara neşe getirdiniz. İçinde bulunduğumuz yapılar, kurumlar siz varsanız değerlidir. Bu programların gerçekleştirmesini sağlayan fedakâr komisyon üyelerinin şahsında komisyon başkanımız Kahraman Dinç beye çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Selamlama konuşmasının ardından toplantı salonuna geçen Evde Karakter Eğitimi öğreticileri ve velilerine Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan tarafından “EKE’nin Anlam ve Önemi, Çocuklarımızın Geleceğini Şekillendirmedeki Yeri” konulu seminer verildi. Seminer sırasında EKE öğrencileri de hep beraber sinema izleyip ardından oyunlar oynadılar.