Esnaf Komisyonu Üyeleri Piknikte Buluştu

0
Esnaf Komisyonu Üyeleri Piknikte Buluştu

Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu tarafından düzenlenen Piknik organizasyonu ile esnaf komisyonu üyeleri ve aileleri bir araya geldi.

 

15 Haziran Pazar günü Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapılan pikniğe III. Eğitim Şurası için Gaziantep’te bulunan Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu üyeleri Hüseyin Özhazar, Mehmet Alpcan, Ahmet Çamurluoğlu, Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik, komşu illerden gelen misafirler ve çok sayıda esnaf komisyonu üyesi katıldı.

Esnaf Komisyonu ailelerinin tanışması ve kaynaşması için düzenlenen piknik organizasyonu Ali Topaloğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetli ile başladı. Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik piknik dolayısıyla yaptığı konuşmada; “Bülbülzade Vakfı üyeleri olarak sahada omuz omuza mücadele verdiğimiz dava arkadaşlarımızla ve aileleri ile kaynaşmak için bu pikniği düzenledik ”dedi.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan’da böylesi güzel ve nezih ormanda kendisinin de bir ağacı olduğunu belirterek; “Kur’an-ı Kerim’de ilk nazil olan surelerden birisi kalem suresidir. Bir diğer surede Kehf suresidir. Allah her iki surede bahçe sahiplerinden bahsediyor. Buraya gelen arkadaşlar burada ders yapacaklarsa bahçe sahipleri dersini bu ormanda yapmalarını tavsiye ediyorum. Bir gün gelir ormanlar ağaçlar bahçeler yok olabilir. Ama biz burada yapacağımız güzel amelleri amel defterimize yazdırdığımız zaman onlar asla unutulmayacak. Allah Resulü (s.a.v); “kıyametin kopmakta olduğunu görseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz.” buyuruyor. Allah için attığınız her adım, söylediğiniz her söz değerlidir. Buraya emeği geçen kardeşlerden Allah razı olsun.” dedi.

Piknikte komisyon üyeleri tarafından okunan yöresel türküler büyük bir beğeni ile dinlendi. Program birlikte yenen akşam yemeğinin ardından sona erdi.