Ana Sayfa Kuruluşlar Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Esnaf Akdav’ın iftarında buluştu

Esnaf Akdav’ın iftarında buluştu

0
Esnaf Akdav’ın iftarında buluştu

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı tarafından her Ramazan geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl Akdav’ın İstanbul Fatih’teki merkez binasında düzenlendi. İftar yemeğine çok sayıda esnaf ve davetli katıldı.

Akdav Esnaf Komisyonu tarafından düzenlenen iftar yemeğinin hemen ardından bir konuşma yapan Ramazan Beyhan katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek Ramazan bereketi hakkında bilgi verdi. Beyhan’ın ardından Sıddık Karaduman, Vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Hızlı değişen dünyada bu hızlı akışın içerisinde direnebilenlerin ayakta kaldığını belirten Karaduman, “Zaman, ilmekler atarak yoluna devam ediyor. Geriye baktığımızda “geçmişimiz” bıraktığımız yerde durmuyor. Bugüne katılıyor, katlanıyor. Ne zaman ne de zaman öncesi bir hal üzere sabit kalıyor. Zaman, ona rengini veren insanla anlamlanıyor. Zaman ve mekândaki yürüyüşümüz izler bırakıyor… Amacımız anlamlı izler bırakmak… Anlamını vahiyden alan izler… ‘İçinizden iyiliği emreden kötülükten alıkoyan bir topluluk bulunsun.’ buyruğunu hepimiz kendimize rehber edinerek bulunduğumuz her yerde çalışmalar yapıyoruz. İstanbul’un çeşitli semtlerinde müstakil çalışmalar yapan derneklerimiz ve vakıf temsilciliklerimiz mevcut… Bizler vakıf olarak İstanbul’un her noktasında kendi toplumuna hizmet etmek için yetişmiş ve yetişecek insanlarımızla, tarihimizle, kültürümüzle, inanç değerlerimizle insanlığı yeniden buluşturma arzu ve gayretindeyiz.” dedi.

Çaba Bizden Gayret Allah’tandır

Sorumluğun herkesin boynunun borcu olduğu gerçeğinin vurgulandığı konuşmada , “Hepimiz biliyoruz ki bu çalışmaların daha düzenli ve hakkın rızasına uygun olarak yürümesi için hepimizin taşın altına elimizi koymamızla mümkün olacaktır. Çünkü bu sorumluluk sadece belli kişilerin uhdesinde değildir. Sorumluluklarımız hepimizin boynunun borcudur. Kimilerimiz çaba ve gayretleri ile işe revan olurken kimilerimiz de mali desteklerimiz ve maddi imkânlarımızla yolda yürüyenlere destek vererek Allah a karşı yükümlülüklerimizi bir nebze de olsa yerine getirmiş olacağız. Bu sene sizlerden ricamız yapılan bu çalışmalara gayretlerinizin yanında zekat ve infaklarınızla da destekte bulunmanızdır. Çaba bizden gayret Allah’tandır. Yeniden davetimize icabet ettiğinizden dolayı sizlere teşekkür ederken, desteklerinizin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bizlerle olacağını umut ederek sizleri Allah’a emanet ediyoruz.” denildi.