Erdemli Gençlik’ten Büyük Başarı

0
287

Erdemli Gençlik Kulübü üyesi Mehmet Ceviz, Kayseri’de yapılan Hafızlık Yarışması’nda bölge birincisi oldu.

Kayseri’de gerçekleştirilen “Genç Bilaller Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışması” Bölge Finaline katılan Erdemli Gençlik Kulübü üyesi Mehmet Ceviz bölge birincisi oldu. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan yarışmaya İl Müftüsü Şahin Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Kur’an’ın genç muhafızları Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Okuma yarışmasının 6. Bölgesine ev sahipliği yapmaktan kıvanç duyduğunu belirterek, 7 farklı ilden yarışmaların yapılacağı bu iki alan da bizler için vazgeçilmezdir. ‘Şüphesiz o zikri biz indirdik. Onu koruyacak olan da biziz’ buyuran rabbimiz hafızlar yolu ile Kur’an-ı Kerim’i bu günlere ulaştırmıştır. Genç hafız evlatlarımıza sesleniyorum, sizler de ilminiz ile amil olursanız bu ilmi irşad ederek insanlara ulaştırırsanız, bu kutsal emaneti gelecek nesillere ulaştırmış oluruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan yarışmada, Hafızlık yarışmasında Adana'dan Mehmet Ceviz birinci, Hatay'dan Yusuf Bayır ikinci, Kayseri'den Moussa Aldjires ise üçüncü oldu.

Ezan okuma yarışmasında ise Aksaray'dan Hüseyin Çayhan birinci, Osmaniye'den Halil Tufan İşi ikinci, Adana'dan Erol Kaptı ise üçüncü oldu.

.