Ana Sayfa Kuruluşlar Erdemli Gençlik Kulübü Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Erdemli Gençlik Kulübü Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

0
Erdemli Gençlik Kulübü Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Son olarak Adıyaman ve ilçelerinde duyarlı lise öğrencileri tarafından kurulan Erdemli Gençlik Kulüpleri’nin ilerleyen zamanlarda ülke geneline yayılması hedefleniyor.

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi Ortaöğretim Komisyonu'na mensup bir grup lise öğrencisinin girişimleriyle gönüllülüğe dayalı olarak kurulan ve Adana genelindeki liselerde manevi ıslah çalışmalarında bulunmak, sosyal aktiviteler yaparak bireyler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve toplumda örneklik teşkil edebilecek şahsiyetlerin yetiştirilmesine katkı sunmak gibi amaçlarla hareket eden Erdemli Gençlik Kulübü artan rağbet ve büyük bir özveriyle yürüyüşüne devam ediyor.

Haftalık sınıf ve mescit sohbetleri, okul içi sosyal faaliyetler, spor müsabakaları, konferans, hasbihal, gezi ve piknik organizasyonları gibi faaliyetler yürüten Erdemli Gençlik Kulübü'nün temas ettiği öğrenci sayısı giderek artmakta. Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde lokal olarak başlayan ve gün geçtikçe faaliyette bulunduğu okul sayısını artırarak şu an Adana genelinde yaklaşık 10 lisede çalışmalarda bulunan kulübe şehirdışından da talepler artarak devam ediyor. Son olarak Adıyaman ve ilçelerinde de duyarlı lise öğrencileri tarafından kurulan Erdemli Gençlik Kulüpleri'nin ilerleyen zamanlarda ülke geneline yayılması hedefleniyor.