Ana Sayfa Kuruluşlar Erdemli Gençlik Hareketi Filizleniyor

Erdemli Gençlik Hareketi Filizleniyor

0
Erdemli Gençlik Hareketi Filizleniyor

Erdemli Gençlik Kulübü Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesi’nde seminer düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi'ne bağlı olarak faaliyetlerine başlayan ve çalışma sahasını giderek genişleten Erdemli Gençlik Kulübü, 16 Ocak Cuma günü Sarıçam ilçesi Sofulu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda "Geçmişten Geleceğe Gençlik" adlı seminer programı düzenledi. Eğitimci Coşkun Horuz'un konuşmacı olduğu ve gençlerin güncel sorunlarına dikkat çekerek çözüm önerileri sunmak adına organize edilen seminer programına Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi sorumlularından Nihat Aydoğmuş, Adana Kent Konseyi Öğrenci Meclis Başkanı M. Şamil Kılıçparlar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber Erdemli Gençlik Kulübü gönüllüsü yaklaşık 100 kişi katıldı.

 

Öğrencilerden Ömer Faruk Çoban ve İsmail Gülen'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi yetkilisi Nihat Aydoğmuş'un selamlama konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında erdemli gençlik kavramına vurgu yapan Aydoğmuş, Musab Bin Umeyr örneğinden hareketle öğrencilere eğitim ve davet çalışmalarının hayatımızda önemli bir yer ettiğine değindi. 

 

Daha sonra sözü alan Coşkun Horuz, öğrencilere, birtakım kaygılara kapılarak önceliklerini ötelememeleri konusunda uyarılarda bulundu. Güncel örneklerle konuşmasını anlaşılır kılan Horuz, ahlak ve erdemi kuşanmış bir gencin başarabileceği şeylerin hiç de azımsanmayacak derecede önemli olduğunu belirtti. Program akabinde katılımcılarla özel olarak sohbet eden Horuz kendisine gelen sorular cevapladı. Çıkışta ise Anadolu Öğrenci Birliği'ni tanıtan broşürler dağıtıldı.