Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Erdemli Gençlik Çevrimiçi I. Gençlik Buluşması

Erdemli Gençlik Çevrimiçi I. Gençlik Buluşması

0
Erdemli Gençlik Çevrimiçi I. Gençlik Buluşması

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Erdemli Gençlik Kulübü Çevrim içi 1. Gençlik buluşmasını gerçekleştirildi.

“Ülfet Nasıl Ülfet Oldu?” üst başlıklı buluşmada Ülfet Derneği öğrenci ve eğitmenlerinin dernek ile tanışma anıları ve çalışmalardan bahsedildi.

Program sunucusu Anadolu Platformu Ortaöğretim Birimi ve Erdemli Gençlik Kulübü üyesi Safiye Meryem Balıkçı, program akışını arz ederek Ülfet kavramına değindi.

“Ülfet, insanların birbirlerine ilgi ve sevgi göstererek, birbirlerini desteklemeleri ve toplumsal birliği güçlendirmesidir.” ifadelerini kullandı.

Ülfet Derneği çalışmaları içinde büyüyen EKE gruplarından başlayarak, ortaöğretim ve kulüp çalışmalarında aktif olan 12.sınıf öğrencisi Meryem Kaya ülfet kavramına değinerek, dernek çalışmalarından bahsetti.

Ortaöğretim birim sorumlusu Mehmet Makas, “Niçin STK çalışmaları yapıyoruz?” üst başlığı ile STK-Devlet ilişkisinin önemine, STK’lar ile ülkedeki birlik ve beraberliğin artacağına değindi. Makas, “Biz organize olmuş kötülüğe karşı bireysel mücadele edemeyiz. Bir olursak mücadelemiz kolaylaşır.” ifadeleri ile bir olma gayretimize değindi. “Niçin sorusunun cevabı ile amacımızı öğreniriz ve çalışmalarımız bu şekilde daha kıymetli olur. Bizler insanlık anlamında neler yapıyorsak, o kadar erdemli oluruz.” sözleri ile çalışmaların kıymetinden bahsedip gençlere güvendiğiniz ve elinizi tutan bir STK ile yolunuzda yürüyün tavsiyesinde bulundu.

Ortaöğretim Kadın Birim Sorumlu Senem Göktürk, “Çalışmalarımızın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı sunumu ile dernek çalışmalarının suya atılan bir taşın bıraktığı etkideki dalgalar gibi şimdiye kadar ne kadar büyüdüğüne değindi. Yaptıkları çalışmalarda emellerinin gönüllere taht kurmak ve tebliğ görevinin bayrağını taşıyan genç bir nesli imar etmek olduğuna değindi. Dernek çalışmaları ile bugüne dek gençleri önemseyerek gelindiğini ve gençliğe olan derin umudundan bahsetti. “Sizler sorun olan değil, sorun alan gençler olmalısınız.” ifadeleri ile sunumunu sonlandırdı.

Erdemli Gençlik Kulübü çalışmalarının ilk kuruluşundan bu yana gönüllülükte aktif olarak yer alan İsmail Gülen, nasıl ülfet olduğunu, derneğin hayatındaki yeri ve öneminden bahsetti. Zenginliğimiz olan gençliğimizi güzel işlerle meşgul olarak geçirmeliyiz dedi.
Ülfet Derneği çalışmaları içinde büyüyen EKE gruplarında bir zaman öğrenci bir zamandan sonra öğretmen olan elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisi Muhammet İlyas Tuman, dernek çalışmalarındaki anılarını paylaştı. Şuan aktif olarak İstanbul’da STK çalışmalarında olduğunu belirtti.

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, derneğin kuruluş sürecinden bahsederek, “Bu derneği tek kişilik olarak değil aile olarak planladık ve bugüne kadar böyle birlik olarak geldik.” dedi. “Varlığınız hayata bir değer katmıyorsa, yokluğunuzun hiç bir önemi yoktur.” ifadeleri ile hayata değer katabilen bireyler olabilmeyi vurguladı. Hz. Süleyman(as)’ın “Ya Rabbi! Senin rızanı kazanacak salih amelleri bizlere ilham et” duası ile sözlerini sonlandırdı.

Ülfet Derneği eğitimcilerinden Serap Dündar Gündüz, nasıl ülfet olduğundan ve şimdiye kadar yetiştirdiği bütün öğrencilerinde öğren-öğret ilişkisinin olduğunu belirtti. Ülfetin kendisi için fedakârlık, dostluk, iyilik demek olduğunu belirterek öğrencileriyle birlikte büyüdüğünden bahsetti.
Program yapılan temennilerle sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.