Erciş Hizmet İçi Eğitim ve Bir Anma

0
230

Anadolu Platformu’nun Doğu Anadolu ‘hizmet içi eğitim’ seminerleri kapsamındaki ziyaretinin bir sonraki durağı Erciş Başak Derneği oldu.

Anadolu Platformu’nun Doğu Anadolu ‘hizmet içi eğitim’ seminerleri kapsamındaki ziyaretinin bir sonraki durağı Erciş Başak Eğitim Kültür Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği oldu. Toplantıda Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Kurul Üyesi Özkan Soyluoğlu, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Gökkuşağı Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Çelen ve Burhan Adalı ile Başak Der Yönetim Kurulu Başkanı Muhlis Baran ve kurul üyeleri hazır bulundular. Depremden sonra yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Muhlis Baran, zorluklara rağmen arkadaşların fedakâr ve gayretli çalışmalarıyla faaliyetlerine ara vermeden sürdüklerini belirtti. Komisyon başkanlarının faaliyet raporundan sonra Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir yapılan her bir çalışmanın gelecek nesillerin daha özgür ve paylaşımcı bir dünya oluşturacağını belirterek Erciş’in zorluk sınavını başarıyla verdiğini, bunu her alanda sürdürülebilir olması için daha fazla çalışılması gerektiğini vurguladı. YİK Başkanı Ramazan Kayan ise Kardeşliğimizi pekiştirecek bu imtihanların yeni fırsatlar oluşturduğunu, bu fırsatların en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantı sonrası 23 Ekim 2011 de meydana gelen depremde Şehit olan Başak Der Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Keleş’in eşi ve çocukları ziyaret edildi. Duygulu anların yaşandığı ziyaretin ardından depremde hayatlarını kaybeden Gültekin Keleş ve arkadaşları için düzenlenen anma programına geçildi.

23 EKİM 2011 DEPREMİ ANMA PROGRAMI

Erciş Başak Derneği tarafından 9 Kasım Cuma akşamı düzenlenen program Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Erciş Başak Der Yönetim Kurulu Başkanı Muhlis Baran selamlama konuşmasında katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Başak Der’in faaliyetleriyle ilgili bir tanıtım film izlendikten sonra rahmetli Gültekin Keleş’in kızı Meryem Keleş babası için yazdığı ‘Bir Başak’ adlı şiiri okudu.

Duygulu anaların yaşandığı programda Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu bir konuşma yaptı.

Programda daha sonra Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir bir konuşma yaptı. Aldemir; Erciş ve Van depremleri kardeşliğimizin ortaya konduğu önemli bir sınavdı ve bunu tüm kardeşlerimizin yürekli, gayretli çabalarıyla başardıklarını ifade etti. Sosyal sorumluğu yerine getiren milletin, kamu sorumluğunu yerine getiremeyenlerden hesap sorması gerektiğini belirten Aldemir; şehrin imarında eksikleri olanların adalete hesap vermeleri gerektiğini belirtti. Kaderci yaklaşımların manevi ve sosyal sorumluluğumuzu ortadan kaldırmaması gerektiğini vurguladı.

Gültekin Keleş adına bestelenen ezginin okunması ve depremi anlatan slayt filmi izlendikten sonra Ramazan Kayan gecede bir konuşma gerçekleştirdi. Ramazan Kayan Depremin Allahın ayetlerinden olduğunu belirterek ‘inşallah bu ayetleri doğru anlayanlardan oluruz’ dedi. Bunun için Tevbe etmenin önemini belirterek; akide temelli salih ameller, ahlak ve adalet sütunlu ahireti önceleyen yaşam alanları inşa etmemiz gerektiğini belirtti. Yerin üstüyle ilgilendiğimiz gibi yerin altıyla da ilgili olmak gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Kuran’ı Kerim Meal bilgi sınavında dereceye girenlere Ramazan Kayan, Turgay Aldemir ve Muhlis Baran tarafından ödülleri dağıtıldı.

Program Allahın razı olacağı bir hayat için Ramazan Kayan’nın yaptığı dua ile son buldu.

Rahmetli Gültekin Keleş’in çocukları ile