Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Engelliler Daire Başkanı Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Engelliler Daire Başkanı Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
Engelliler Daire Başkanı Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi ve beraberindeki heyet 11 Temmuz Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Çelebi, daire başkanlığının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Görüşmede Engelliler Daire Başkanlığının ülkemizde ilk defa Gaziantep’te kurulduğunu vurgulayan Çelebi, daire başkanlığının ürettiği projeler ve gerçekleştirilen faaliyetlerle dezavantajlı kesimlerin hayatını kolaylaştırdığının altını çizdi.

Engelliler Daire Başkanlığı’nın Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezlerinde 65 yaş üstü yaşlıların güvenli ve huzurlu bir yaşlılık süreci geçirmeleri için ücretsiz hizmet verdiklerini belirten Yusuf Çelebi, evde yaşam destek birim ile yaşlıların ve bakıma muhtaç bireylerin kendi evlerinde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaları için ücretsiz hizmet verdikleri belirtti.

Çelebi, engelliler için şehrin değişik yerlerine akü şarj istasyonları kurduklarını söyleyerek, engellilere tahsis edilen özel donanımlı otobüsler ile engelliler ile toplum arasında köprü olduklarını dile getirdi.

Engelliler ve dezavantajlı kesimler için; Engelsiz Bilişim, Zihnimle Üretiyorum, Gören Eller, Engelsiz Pastane ve Web Tasarım gibi çeşitli alanlarda projeler yürüttüklerine vurgu yapan Çelebi, Engelsiz İş, Engelsiz Hizmet Projesi ile iş arayan engellilerin İşkur işbirliği ile çalışma hayatına atılmalarının kolaylaştırıldığını vurguladı.

Görüşmenin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi tarafından Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e ziyaret anısına plaket takdim edildi.