Endonezya’dan Misafirlerimiz Var

0
Endonezya’dan Misafirlerimiz Var

Endonezya Barış ve Dayanışma Vakfı başkanı Noorhuda İsmail ve Türkiye’de öğrenim hayatını devam ettiren Muhammad Rizky ve Muhammad Syavaillah vakfımızı ziyaret etti.

 

Endonezya Barış ve Dayanışma Vakfı (Yayasan Prasasti Pendamin) başkanı Noorhuda İsmail ve Türkiye’de öğrenim hayatını devam ettiren Muhammad Rizky ve Muhammad Syavaillah vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

12 Haziran Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik ve Esnaf Komisyonu üyesi İdris Tekin’de yer aldı. Görüşmede vakfımızın Suriye konusundaki çalışmalarından bahseden Aldemir; vakfımızın kuruluşundan bu güne yaptığı faaliyetler ve faaliyet alanları hakkında konuklarına bilgi verdi.

Endonezya Barış ve Dayanışma Vakfı Başkanı Noorhuda İsmail ise Türkiye’nin Osmanlıdan gelen bir vakıf medeniyetine sahip olduğunu belirterek; “vakfımızın çalışma alanlarını genişletmek için Türkiye’deki vakıfların çalışmalarını yerinde görmek istedik. Bülbülzade Vakfı ve İyilikder’in Suriye alanında yapmış olduğu başarılı çalışmaları duyunca ziyaret etmek istedik. Bülbülzade Vakfından çok önemli tecrübeler edindik. İnşallah bu görüşmeleri ve diyalogu sürdüreceğiz.” dedi.

Heyet daha sonra İmam Hatip Okulları konusunda bilgi almak için vakfımızın İmam Hatip Komisyonu Başkanı İbrahim Özmantar ile de bir görüşme gerçekleştirdi.