Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Emrullah İşler STK’larla Gündemi Değerlendirdi

Emrullah İşler STK’larla Gündemi Değerlendirdi

0
Emrullah İşler STK’larla Gündemi Değerlendirdi

Başbakan yardımcısı Emrullah İşler, Gaziantep’e gerçekleştirdiği ziyarette sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

Başbakan yardımcısı Emrullah İşler geçtiğimiz günlerde Gaziantep’e gerçekleştirdiği ziyarette milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelerek şehrin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Tevhid Vakfı Başkanı Mehmet Bilgin, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Milletvekilleri Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Gaziantepli kanaat önderlerinden Ökkeş Eruslu, Ferudun Hatip ve Ahmet Ziylan katıldılar.

Toplantıda ülke gündemi müzakere edilirken, yeni dönemde Gaziantep’te yapılacak çalışmalar ele alındı. Gaziantep’in sorunlarının çözümünde STK’ların ve belediyelerin birlikte çalışmasının öneminin vurgulandığı toplantıda yeni Türkiye’nin kurulmasında STK’lara büyük görevler düştüğü belirtildi. Toplantıda görüşülen konular arasında Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğündeki müfettişler için hizmetiçi eğitim merkezleri yapılması ve şehir merkezinde bulunan stadyumun yerine yapılacak caminin Gaziantep’e yakışır bir proje olarak hazırlanması da yer aldı.