Ana Sayfa Kuruluşlar Emine Şenlikoğlu Adanalılarla Buluştu

Emine Şenlikoğlu Adanalılarla Buluştu

0
Emine Şenlikoğlu Adanalılarla Buluştu

Yazar Emine Şenlikoğlu, Ülfet Derneği tarafından düzenlenen ‘Ailece Aileyi Konuşuyoruz’ adlı programın konuşmacısı oldu.

Ülfet Derneği, AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Adana Şubesi ile Barış Radyo'nun birlikte düzenlediği ve Yazar Emine Şenlikoğlu'nun konuşmacısı olduğu ‘Ailece Aileyi Konuşuyoruz’ adlı program, 10 Kasım Perşembe günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Programa Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Der YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Der YK üyeleri ve komisyon başkanları, AKADDER Adana Şube Başkanı Ayşegül Kılıçparlar, Barış Radyo YK Başkanı Yakup Kölay, ÇUDER (Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği) Başkanı İbrahim Tokgöz ile yaklaşık 300 kişi katıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği üyesi üniversite öğrencisi Şükrü Köleoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program AKADDER Adana Şube Başkanı Ayşegül Kılıçparlar'ın selamlama konuşması ile devam etti. Konuşmasına katılımcılara icabetlerinden dolayı teşekkür ederek başlayan Kılıçparlar, modernizm ve sekülerizm kıskacında varoluşunu sürdürme gayretinde bulunan aile kurumunun önemine değinerek dernek olarak Adana genelinde devam eden komisyon çalışmalardan kısaca bahsetti.

Daha sonra kürsüye gelen Yazar Emine Şenlikoğlu okurlarıyla buluştu. Uzun yıllar boyunca birçok kitabını okuyan dikkatli bir dinleyici kitlesiyle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Şenlikoğlu, programın tertiplenmesinde emeği geçenlere ve Ülfet Derneği'ne teşekkür etti.

Aile mefhumunun güncel kavram karmaşası içerisinde gün geçtikçe önemini yitirdiğini söyleyen Şenlikoğlu, katılımcılara çeşitli reel örnekler vererek nasihatlerde bulundu. Çocukların gelişim sürecinde aile bireylerinin rollerinin oldukça önemli ve belirleyici olduğunu ifade etti.

Program Emine Şenlikoğlu'nun kitaplarını imzalaması ile sona erdi.