Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Emel Derneği yetkilileri Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti

Emel Derneği yetkilileri Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti

0
Emel Derneği yetkilileri Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti

Emel Derneğ’inden bir heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek eğitim çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Suriye içinde ve Türkiye’deki çadır kentlerde eğitim faaliyetlerinde bulunan, merkezi Reyhanlı’da olan Emel Derneği’nden Proje Müdürü Abdullah Yusuf ve Proje Destek Birimi Sorumlusu Kasım Es Salah Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

24 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Abdullah Yusuf, eğitim kurumlarında yetiştirdikleri öğrencileri çadır kentlere irşat faaliyetleri için gönderdiklerini belirtti.

Yusuf, Bülbülzade Vakfı’nın Evde Karakter Eğitimi için hazırladığı müfredat kitaplarından haberdar olduklarını belirterek, bu kitapların Arapça baskılarına Suriye içinde çok ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Türkiye’deki birçok düşünürün kitabını Arapçaya kazandırmak için yardımcı olabileceklerinin altını da çizen Abdullah Yusuf, bölgede dağıtılmak üzere Turgay Aldemir’in Bilgi ve Bilinç kitabının Arapça baskılarından da talep etti.