Elbistan’da Ramazan Bereketi

0
191

Elbistan İyilikder Temsilciliği ile Şura Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere Bayram sevinci yaşattı.

Elbistan İyilikder Temsilciliği ile Şura Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganıyla önceden tespit ettikleri 350 yetim olmak üzere toplamda 500 çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yaptı.

İyilikder ve Şura Der gönüllüleri, kıyafet seçimi esnasında çocuklarla tek tek ilgilendi. Bayrama yeni kıyafetleriyle mutlu bir şekilde girecek çocukların gülümseyen gözleri görülmeye değerdi. Ayrıca 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde aileleriyle birlikte 500 kişilik büyük bir iftar sofrasında yetimlere kucak açıldı.

Hayırsever bağışçıların desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere bayramlık kıyafetlerle birlikte 200 aileye gıda kolisi, zekat ve fitre de ulaştırıldı.

Diğer yandan 300 kişilik ihtiyaç sahibine aile iftarları (50-60 kişilik gruplar şeklinde her cumartesi) yapıldı.

Şura Der Ortaöğretim öğrencileri ve aileleri de bir iftar programında bir araya geldi.

Bayramın ikinci günü yetim çocuklara özel bayramlaşma programı düzenlendi. Programda çocukların vazgeçilmezi olan balon, çikolata ve bayram harçlığı dağıtıldı. Programa yaklaşık 100 kişi katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz