Ana Sayfa Kategoriler Faaliyetler/Etkinlik Elbistan'da Bölge Toplantısı

Elbistan'da Bölge Toplantısı

0
Elbistan'da Bölge Toplantısı

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 2. Bölge Toplantısı Elbistan’da yapıldı.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 2. Bölge Toplantısı Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde 8 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.

Toplantıya Bülbülzade Vakfı, Rıdvan Hoca Vakfı, İlim Hikmet Vakfı, Akdeniz  Der, Ufuk Der, Çınar Der, Körfez Der, Erdem Der, Ülfet Der, Sebilay Der ve İnsan Der Yöneticileri katıldı.

Katılımcı dernekler yapılan faaliyetlerinden özetler sunarak örnek çalışmalarını anlattı. Yaz Kuran kursları ve bundan sonra yapılacak kursların hazırlıkları konuşuldu.

Her yıl geleneksel hale gelen Anadolu Buluşmaları / Kuzuluk programı ve içeriği hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca Aile ve Eğitim Komisyonlarının çalışmaları ve çalıştayları için bilgilendirmeler yapıldı. Hedeflenen eğitim ve aile kitaplarının hazırlanması görüşüldü.

Ramazanda daha çok maneviyatımıza yönelik hazırlıkların yapılması ve özendirilmesinin yanı sıra maddi olarak deprem acısını yaşamış olan Van’lı kardeşlerimize ve bazı sıkıntıları devam eden Suriye’li mültecilere yönelik yapılabilecek katkılar görüşüldü.