Elbistan'a Yaz Okulu Açıldı

0
Elbistan'a Yaz Okulu Açıldı

Elbistan Çınar-Der altı haftalik bir Yaz Okulu açtı. Açılan okula talebin yoğunluğu yöneticileri menun ederken çocuklar için ayrı bir fırsat oldu.

Elbistan ÇINAR-DER,  okulların kapanmasıyla birlikte Evde Karakter Eğitimi Programına katılan ilk ve orta öğretim kız ve erkek öğrencilere yönelik olarak 6 hafta sürecek Yaz Kursu Eğitim Çalışmasını başlattı.

Çalışmalar için dernek binasında bulunan odalar düzenlenerek Kuran Eğitimi,  ahlak, siyer, ibadet ve kulluk değerleri üzerinden çalışmalar konuların uzmanı eğitimciler tarafından verilmeye başlandı.

Hafta içi her gün sabah saat 09:00 da başlayıp 12:30 a kadar devam eden programda kültürel ve sosyal etkinlikler de yer alıyor. Karagöz-Hacivat oyunu, halı sahada futbol maçları ve belirli periyotlarla yüzme etkinlikleri kursa katılan öğrencileri heyecanlandıran çalışmalardan bazıları…

ÇINAR-DER Başkanı İbrahim Kılınç ve Yaz Kursu Eğitim Çalışmaları Komisyon Başkanı Mehmet Ülger bu çalışmalardaki hedeflerini şöyle açıkladılar. “Okulların tatil olmasıyla birlikte bütün vakitleri boşalan çocukların zamanlarının bir kısmını belirli alanlarda yoğunlaştırıp onları eğlendirerek bir eğitim ve tatil dönemi geçirmelerine katkıda bulunmayı, onlarla hoşça vakit geçirmeyi, aynı zamanda dönem içerisinde öğrendikleri Kuranı Kerim, ibadet, ahlak, siyer ve ilmihal gibi dersleri geliştirmeyi hedefledik.”

Açılan kursa yoğun talebin olması dernek yöneticilerini memnun ederken daha fazla arkadaş edinmek isteyen çocuklar için de ayrı bir fırsat oldu.