Elbistan Şura Der Yaz Okulu Sona Erdi

0
193

Elbistan Şura Der’in bu yıl 5.sini düzenlediği Yaz Okulu muhteşem bir törenle sona erdi.

Anadolu Platformu çatısı altında faaliyet gösteren Şura Der, Elbistan’da çalışmalarına devam ediyor.

2005 yılından bu yana daha fazla kalbe dokunabilmek adına her dem yenilenerek değişik projeler üzerinde çalışmakta olan Elbistan Şura Der’in bu çalışmalarından bir tanesi de bu yıl 5. kez düzenlediği Yaz Okulu oldu.

“Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında Elbistan Kaymakamlığı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Elbistan Halk Eğitim Müdürlüğü ve Elbistan Şura Der arasında imzalanan protokol çerçevesinde 20 Haziran-29 Temmuz tarihleri arasında Elbistan İstiklal İlkokulu’nda beş hafta süren bir yaz okulu açıldı. Velilerin yoğun ilgisi neticesinde yaklaşık 120 öğrenci hem eğlendi hem öğrendi.

Yaz Okulu’nda; Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Örnek Şahsiyet, Ebru, Satranç derslerinin yanı sıra eğlenceli vakit geçirmek ve yoğun geçen eğitim-öğretim yılının stresini atmak için sosyal etkinlikler yer aldı.

Tecrübeli ve gelişime açık eğitimcilerle birlikte hazırlanan ders programıyla daha sistemli ve planlı bir şekilde, erdemli ve toplumsal duyarlılığı olan nesiller yetiştirmek için çok güzel beş hafta geçirildi.

Yaz Okulu koordinatörleri Fazilet Seviç, Mürvet Pak ve Gürhan Solmaz yaz okulunun işleyişi ve verimli geçmesi adına eğitimcilerle işbirliği içerisinde çalıştı.

Öğrencilerin Yaz Okulu’nda yaptıkları eserlerden oluşan ebru sergisiyle, gelecek sene yeniden buluşmak üzere muhteşem bir kapanış gösterisi yapılarak Yaz Okulu sonlandırıldı.

Elbistan Şura Der yetkilileri konuyla ilgili şunları dile getirdi: “’Bizler Emanetiz Birbirimize’ sloganıyla çıktığımız bu yolda inşallah çok daha fazla insana ulaşıp erdemi, iyiliği, merhameti ön planda tutan bir nesil inşa etmek için hiçbir ayrım gözetmeden herkese, her bireye eşit mesafede, farklılıklarımızı zenginliğimiz sayarak tek millet ve biz olma bilinci oluşturma gayreti içerisinde yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.”