Elbistan Çınar Derneği’nden Afrika Nijer’e “Su Kuyusu” Projesi

0
276

Elbistan Çınar Derneği, Afrika Nijer’de planlanan “Su Kuyusu” projesini hayata geçiriyor.

Çınar Der, Afrika Nijer’de merhum Veysel Erdal ve merhum Öğretmen Serhan Öztürk’ün isimlerinin verileceği su kuyusu açtırma çalışmalarını başlattı.

Elbistan Çınar Der Yardım Komisyonu tarafından “Su Kuyusu” projesiyle ilgili yapılan açıklama şöyle;

“Elbistan gibi suyun bereketli olduğu bir bölgede yaşamanın ayrıcalığını yakinen hissediyoruz. Ama suyun kalitesinin bozulduğu anda neler yaşadığımıza da görerek şahit olduk.

İşte suyun azizliğini bilen bir milletin bir parçası olarak, İslam medeniyetinin mazlum ve yetim coğrafyalarından susuzluğun çaresizliğe dönüştüğü, içecek su değil normal kullanım suyu dahi bulamayan Afrika Nijer’de susuzluğa bir nebze çare olacak, bir yudum su için kilometrelerce mesafelerden omuzlarında kovalarla su taşıyan kardeşlerimize yardım elini uzatmak zorundayız. Elbistan’ın yetiştirdiği rahmeti rahmana kavuşan iki güzide kardeşimize de bir vefa olarak isimlerini vereceğimiz (şimdilik) iki su kuyusu açtırmaya karar verdik.

Uluslararası yardım kuruluşu İyilik Der ile birlikte yürüteceğimiz bu projeye kardeşlerimizin takdiri ve teveccühü bizleri bu konuda daha da ümit var kıldı. İnşallah su kuyusu sayımızı artıracak çalışmalara imza atarız.

İstedik ki bu proje ve yardım çalışmalarımızdan değerli kardeşlerimizin de haberi olsun. Herkes için bir “sadaka-i cariye” hükmü taşıyan bu çalışmamız bizlere rahmet ve bereket olarak dönsün.”

Yapılan açıklamada “Su Kuyusu” proje kampanyasının Ocak ayı sonuna kadar devam ettiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz