Elbistan Çınar Derneği Yıl Sonu Etkinliği

0
Elbistan Çınar Derneği Yıl Sonu Etkinliği

2005 den itibaren faaliyetlerini devam ettiren Elbistan Çınar-Der 2010/2011 Evde Karakter Eğitimi sezonunu güzel ve bir o kadarda gönüllere hitab eden bir proğramla sonlandırdı.

14 Haziran 2011 Salı akşamı saat 20:30 da Özel Yıldız İlköğretim Okulu seminer salonunda yapılan proğrama Çınar-Der Başkanı İbrahim KILINÇ başta olmak üzere tüm Çınar-Der yetkilileri, dernek gönüllüleri, eğitime katılan çocuklar, aileleri ve çok sayıda  davetli dostlarımız katıldı.

Sunuculuğunu  proğrama katılan çocukların yaptığı geceye ilk olarak  Ebrar CEYHUN’un Kuranı Kerim, Burhan Yusuf PAK’ın da Tekvir suresinin mealini okumasıyla  başlandı.

Papatya çocuk grubunun  Nurdan ilahisini okumasıyla devam eden proğramda daha sonra ÇINAR-DER EKE Komisyon üyesi Fazilet SEVİÇ hanım EKE’nin dünü, bugünü ve yarını başlıklı sunumuyla devam etti.

Anadolu Platformu EKE Komisyonu tarafından hazırlanan EKE tanıtım sinevizyonu izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Daha sonra sırasıyla EKE proğramına katılan Grubların çalışmaları büyük takdir ve beğeniyle izlendi. Bunlar:

 

Ayetlerin dili ( Aygün Dedeler)

Grup Kardelen ( Mevhibe), Kırmızı Güller (Sümeyye Ermurat)

Grup Reyyan (Mehmet Gümüş)

Çınar derin İncileri (Hatice KILIÇ)

Sakarya şiiri (SEVAL ÖRNEK)

Kurana yaklaşım skeci (Şükran Çetin)

Minik minik adımlar (Sibel-Fatih Baydemir)

Oratoryo(Emine Özalp)

Çınarın Yıldızları (NAİME KÖKER)

Rabbe Şükür skeci (Nuray Erbaş)

 

Son bölümde sahneye gelen ÇINAR-DER Evde Karakter Eğitimi  Komisyonu  Başkanı Mehmet ÜLGER  Hocanın  teşekkür konuşması  ve eğitimcilerin çocuklar için hazırladığı karneler dağıtılarak  proğram sona erdi.

Proğrama katılan herkesin memnuniyetini belirttiği  ve bu çalışmaların devamı  için gereken her şeyin yapılması dileği dile getirildi.

 

foto galeri için tıklayınız