Elbistan Çınar-Der’in Acı Günü

0
183

Henüz 29 yaşında olan kardeşimiz Eğitim camiası ve Çınar-Der gönüllüleri tarafından çok sevilen ve takdir edilen bir kişiliğe sahipti.

04 Ocak 2013 Cuma günü sabah saat 08:20 de okula giderken elim bir trafik kazası geçiren Eğitimci ve Çınar-Der Evde Karakter Eğitimi Sorumlularından Serhan ÖZTÜRK 07 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 15:00 sularında Hakka yürüdü.

Henüz 29 yaşında olan kardeşimiz Eğitim camiası ve Çınar-Der gönüllüleri tarafından çok sevilen ve takdir edilen bir kişiliğe sahipti.

Aynı zamanda Çınar-Der EKE Komisyonu üyesi de olan Serhan Hoca, İslami anlamda yapılan bütün hizmetlerin ve faaliyetlerin içerisinde yer almış ve üstün gayretler ortaya koymuştur.

Kendisini seven kardeşi Aslan Kuş’un yaptığı açıklamaya göre: Serhan Hocanın kendisini yetiştirmiş bir dava adamı olduğuna şehadet ederim “Serhan’ı rahmetle anacağız. O’nun gibi ömrünü dolu dolu geçiren, Namazı kılan, zekatı veren nesiller yetiştirmeliyiz”. Serhan Hoca’nın sevenlerine, babası, annesi, kardeşleri, eşi ve oğluna taziyelerimi sunarım. Merhumun rahmet ve şükranla anılacak biri olduğunu belirtirim. O arabandaki, kanının aktığı, Evde Karakter Eğitimi dosyan cennette kartvizitin olsun inşallah… Bugün günlerden Cuma! Hocam akşam çocuklar seni sohbete bekliyorlardı.” diyerek acısını belirtti.

Elbistan yerel basında vefat haberi duyulduktan sonra yapılan yorumlar Serhan Hocanın bu övgüleri gerçekten hak eden biri olduğunun da şahidiydi.

Sürekli tebessüm eden hali, samimiyeti, ihlâsı, okumaları, verilen görevlere karşı aldığı yükümlülükleri yerine getirmedeki çabası bizler için daima bir örneklik oluşturmuştur.

Davut Hocadan sonra onun gibi bir güzel insanı daha Rabbine uğurluyoruz.

Allah mekânını cennet etsin.

ELBİSTAN ÇINAR DER

 Serhan Öztürk kardeşimiz son yolculuğuna uğurlanırken