Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Elbistan Çınar-Der’den Peygamber Efendimizi Anma Programı

Elbistan Çınar-Der’den Peygamber Efendimizi Anma Programı

0
Elbistan Çınar-Der’den Peygamber Efendimizi Anma Programı

Anadolu Platformu Üye kuruluşlarından olan ve Elbistan’da faaliyet gösteren ÇINAR DER 2 Ocak akşamı Peygamberimizin doğumu münasebeti ile bir program gerçekleştirdi.

Dernek Mescidinde gerçekleştirilen programa özellikle gençler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

 

Çınar Der Başkanı eğitimci Ömer Yılmaz'ın selamlama konuşması ile başlayan geceye Musab ve Ali isimli öğrencilerin okudukları Kuranı Kerim ve Meali ile devam edildi. Eğitimci Zekeriya Kartal’ın sesinden Arif Nihat Asya’nın eşsiz şiiri "Naat" geceye katılanları duygulandırdı.

 

Akabinde Malatya Niyazi Mısri Camii İmam Hatibi kıymetli Hüsamettin Gürsul’un sohbetiyle programa devam edildi.

 

"Peygamberimizi anmak mı, anlamak mı sorusu üzerinden, bizler onu anmak yerine daha iyi anlamak ve onun hayatı gibi bir hayata talip olmak durumundayız" diyen Gürsul, Peygamberin özellikle kırk yaşından sonrası yani nübüvvet görevini aldığı zamandan sonrasının bizler için daha önemli olduğunu kaydederek, onun doğumunda ve doğumu sonrası yaşanan bazı olağanüstü durumların bizlere bir şey kazandırmayacağının artık anlaşılması gerektiğinin üzerinde durdu.

 

Program, Hüsamettin Gürsul'un, Peygamber efendimizin hayatından ve kendi yaşadığı tecrübelerden de aktardığı, önemli olaylardan zenginleştirdiği güzel sohbeti sona erdi.