Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Elbistan Çınar Der’den Afrika/Uganda’da Su Kuyusu

Elbistan Çınar Der’den Afrika/Uganda’da Su Kuyusu

0
Elbistan Çınar Der’den Afrika/Uganda’da Su Kuyusu

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yaptığı kalıcı yardım projelerine bir yenisini daha ekledi. Afrika ülkelerinden Uganda’da Elbistan Çınar Der Hayratı adını verdiği bir su kuyusu daha açtı.

Elbistan’da ve bölgemizde yaptığı eğitim, kültür ve yardım faaliyetleri ile ayrı bir yere sahip derneklerimizden Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği kardeşlik elini gönül coğrafyalarımıza uzatmaya devam ediyor.

Elbistan Çınar Der Başkanı Ömer Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Daha önce Afrika ülkelerinden Nijer, Somali, Kamerun ülkelerinde açtığımız su kuyularına Uganda’yı da ekleyen Çınar Der gönüllülerimiz büyük sevinç ve mutluluk yaşıyor. Kilometrelerce mesafelerden saatlerce omuzlarında kovalarla su taşıyan kardeşlerimize bir çare olmak için başlatılan çalışmalar dualara, gözyaşlarına, sevinçlere dönüşüyor. Sağlıklı, içilebilir temiz su bulmakta sıkıntılar yaşayan Afrikalı kardeşlerimize çare olmaya İnşallah devam edeceğiz.

Uluslararası yardım kuruluşu İyilik Derneği ile birlikte hem kendi ülkemizde hem de gönül coğrafyalarımızda yürüttüğümüz Su Kuyusu, Süt Keçisi, Yetim Sponsorluğu, İyilik Okulları gibi kalıcı projelere Elbistan Çınar Der olarak elimizden geldiğince destek olmaya, Çorak topraklarda batılıların sömürdüğü kardeşlerimize çare bulmaya, dertlerini paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.