Elbistan Çınar Der Nijer’de Su Kuyusu Açtı

0
360

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Nijer’de birinci SU KUYUSU Projesini hayata geçirdi.

Kasım 2017’de Afrika ülkelerinden susuzluğun hüküm sürdüğü Nijer’de iki su kuyusu açmak için proje hazırlayan, kısa adı Çınar Der olarak çalışmalarını sürdüren Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği birinci Su Kuyusu’nu faaliyete geçirmenin sevincini yaşıyor.

Çınar Der’den yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi;

“Kasım 2017- Ocak 2018 tarihleri arasında NİJER’E SU KUYUSU projesi kapsamında düzenlenen yardım faaliyeti değerli kardeşlerimizin çabaları ile kısa sürede tamamlanarak uluslararası yardım kuruluşu İyilikder aracılığı ile hemen çalışmalara başlanmıştı. 2018 Nisan ayı içerisinde tamamlanan birinci Su Kuyusu’na ömrünü İslami çalışmalara ve yardım faaliyetlerine adayan, henüz 47 yaşında Allah’a olan yolculuğunu tamamlayan Çınar Der istişare kurulu üyesi, gönül insanı değerli kardeşimiz Veysel Erdal’ın ismini vermeyi bir kardeşlik vazifesi gördük. Bu da kardeşlerimiz ve ailesi arasında büyük memnuniyet uyandırdı.

Elbistan Çınar Der ve merhum Veysel Erdal hayratı olarak gönül coğrafyamızdan olan Nijerli kardeşlerimizin sevinçlerine ortak olmak bizleri bu konularda daha da gayretli olmaya sevk etmektedir. Yine Ocak 2018 ayı içerisinde Burkina Faso’da gerçekleşen SÜT KEÇİSİ Projesine verdiğimiz destekten sonra bu haber bizleri sevince boğmuştur.

Serhan Öztürk ismini vereceğimiz ikinci SU KUYUSU Projemizde inşallah kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçecektir. Bunun müjdesini de sizlerle paylaşmayı ümit ediyoruz. Bizlere yaptığımız bu projelerde desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz